PineappleExpress kérdése:

Okos televiziot szeretnek venni, erdekelne, hogy mik a kriteriumok, amikre figyeljek oda vasarlaskor. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2015. nov. 23. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne legyen okosabb nálad ;)


Olvass teszteket. Nézd meg őket élőben.

2015. nov. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én most rendeltem egy kisebbet.

Nálam a kritériumok alábbiak volt, alábbi sorrendben:


1. Eldöntött méret (32")

2. maximum keret (110e)

3. jó képminőség (színhűség, fekete háttérnél ne legyen bevilágítás...)

4. alapszintű smart dolgokat tudja: mobil eszközről tudjak rá médiatartalmat küldeni, tudja a timeshiftet, műsorrögzítést, (2015-ben minden alap TV által is tudott dolgokat nem részletezem), amit utánaolvasás, bolti személyes meggyőzödés után


ma még tök feleslegesnek tartok : 4K/Ultra HD (kevés rá a magyar tartalom) , 120 Hz (a mozifilmeket 24p-ben rögzítik csak ezt felskálázzák, sporteseményeket 30p-vel adja a TV, Blueray, de még netfixen az UHD is csak 60p).


Ha az okos TV-s funkciók egyéni testreszabása nagyon fontos, akkor meg vegyél androidos okos tv-t.

Ergonomikusabb, jobb érzés egy ilyet használni, mint egy 30 ezres kínai tv okosítót, bár utóbbiak hardveresen erősebbek, és sokkal jobban testre szabhatóak.

2015. nov. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt:)

[link]

Erre gondoltam, szerinted?:)

2015. nov. 24. 01:41
 4/7 anonim ***** válasza:

Én meg UE32J5500-at rendeltem :), ma érkezik.

Felhasználói vélemények elég jók J5500-ökről. Felhasználók összességében még fizetőerős piacokon is dicsérik: [link]


LED képernyőjének színhűségét, bevilágításmentes feketéit a szakmai tesztek is elismerik. Sok helyen hájpolják az UHD, 120 Hz-et, ezért sok tesztben amiatt hogy ezeket nem tudja le is szólják (jellemzően olyan oldalakon, akik nyugati piacon már 5-ször ennyibe kerülő TV-ket akarnak eladni már az embereknek).


Este meglátom mennyire tetszik élőben. Okos TV funkcióinak ergonómiájában nincsenek túl nagy várakozásaim, a lényeg az, hogy telefonról ki tudjam lőni képernyőre a média tartalmakat. Mellette még a timeshiftet fogom használni.

2015. nov. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hogy tetszik?:)
2015. nov. 24. 23:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Teljesen jó.


A TV kialakításával, képével, hangjával, wifi sebességével teljesen elégedett vagyok (1080p-s videót is szépen visz youtube-ról).


Menüjét jónak tartom, hagyományos TV funkciók kezeléséhez jó a hagyományos távirányítója, okos tv-s funkciók olyanok amilyennek vártam (nekem már az is elég ha csak youtube-ot, eszközről képernyőre média küldést tudná), azzal hogy tudja a telefon képernyőjének tükrözését külön elégedett vagyok, a többit úgyse nagyon használjuk.


Ha nagyon hibát akarnék benne keresni, ami azért kicsit hiányzik, hogy nem tudja Google Drive-ot kapásból kezelni (családban kialakult szokás, hogy így osztjuk meg családi képeket, videókat), de mobil eszköz képernyőnek tükrözésével ez is ok.

2015. nov. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem is tetszik ez a tv, igy h meg te is jokat irtal rola a heten megveszem en is, koszi:)))))
2015. nov. 25. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!