Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Tévét szeretnék vásárolni,...

Tévét szeretnék vásárolni, ebben kérnék tanácsot. Xbox ONE játékkonzollal játszanék rajt, kábeltévén HD csatornákat néznék rajt illetve alkalmanként 1080p-s filmeket is. Bővebben lennt írom az elképzeléseimet. Ötletek?

Figyelt kérdés
Egy kicsit utánaolvastam a dolgoknak. Ahogy olvastam a játékkonzol max. 60 fps-el üzemel, ami 60 képkockát jelent másodpercenként, és 1080p-t tud maximum. A kábeltévén sugárzott UPC-s adás sem tud többet 100 Hz-nél és 1080i-vel sugároznak. A legújabb filmek amik fenn vannak interenten átlagban 60 képkocka/mp -en futnak. Az emberi szem ahogy olvastam 100 képkocka/másodperc felet már nem tud különbséget tenni. Ezek szerint 200 Hz feletti tévét már felesleges lenne vásárolnom? És ahogy jól láttam az 1080p felbontás feletti tévét sem a játékkonzollal, sem a kábeltévés adással nem tudnám kihasználni. 106 cm átmérőjűt szeretnék szobámba, kb 2,5-3 méterről nézném, így nagyobb szerintem már felesleges és zavaró lenne. Szóval a lényeg, ahogy a jelenlegi tudásommal én értelmeztem a dolgokat nekem elég lenne egy 1080p-s max 200 Hz-es tv is? Mert ebben a méretben ilyenek már elfogadható áron vannak számomra (150 ezernél nem szeretnék többet rászánni). Még milyen lényeges tulajdonságot érdemes figyelembe vennem, mert fórumokon a felbontáson és képfrissítésen kívül sok dologról nem igazán szoktak beszélni.
2015. nov. 24. 09:42
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!