Hogyan lehet megtudni egy házimozi erősítő IEC aljzatában lévő érintkezőkről, hogy melyik a fázis?

Figyelt kérdés

A szokásos jelzések nem szerepelnek benne, mint N, vagy L, hanem csak egy 2 es szám van az egyik érintkezőnél, semmi más. Az lenne a fázis?


Köszönöm!



#fázis #iec aljzat
2015. dec. 5. 10:12
1 2
 1/12 Szirty ***** válasza:

Teljesen mindegy melyik a fázis és melyik a nulla.

Nincs jelentősége semmilyen szempontból.

2015. dec. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Szirty ***** válasza:
(csak a védőföldeléssel ne kavard össze)
2015. dec. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ezt magyarázd el a hifistáknak, akiknél nem mindegy, hogy a hálózati dugó milyen állásban van, mert állítólag "kihallják" a különbséget! :)))


Ragaszkodnak a fázishelyes bekötéshez, mert fontosnak tartják. Mi erről a műszaki tudomány álláspontja?

2015. dec. 5. 19:18
 4/12 Szirty ***** válasza:

"Ezt magyarázd el a hifistáknak"


Eszembe sem jutna ekkora baklövést elkövetni.

Alapszabály: SOHA ne vitatkozz hívőkkel!


"Ragaszkodnak a fázishelyes bekötéshez"


Akkor meg is van a válasz.

Úgy kell bekötni ahogy jobban szól!


"Mi erről a műszaki tudomány álláspontja?"


Nagyjából ugyanaz, mint a tudomány álláspontja az asztrológiáról.

2015. dec. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nagyon jót nevettem az előző hsz-en. :D :D Jópofa.

Semmi értelme, mivel egyből egyenirányítod. Akkor sem lenne sok értelme, ha nem egyenirányításról beszélünk. Úgy sem pont 0 átmenetnél fogod bekapcsolni a készüléket, onnantól meg mindegy mert folyamatosan változik a feszültség, benne van a nevében, hogy váltakozó.

Legfelsőbb szinteken nagyon komoly dolog a hifizés, de sok olyan dolgot belemagyaráznak ami totál lényegtelen rongyrázás szerintem. Na ez pl. teljesen ilyen, mint a tápkábel minősége. Az áram az erőműtől eljön neked kb. 4-5 transzformátoron, 25-30 villamos kötésen, meg 1000-1500km vezetéken keresztül, nem az utolsó fél-egy méter fogja befolyásolni a hangminőségedet... :)

2015. dec. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azt mondják a hifisták, hogy pont az utolsó 1-2 méter a fontos a hang szempontjából, mert a jó tápkábel egyfajta szűrőként funkcionál és úgy kell felfogni, mint az erősítő (lejátszó, DAC, szub, stb.) egyik alkatrészét, ami a belső alkatrészek minőségéhez hasonlóan befolyásolja a hangminőséget.

Én tudom, hogy az efféle tapasztalatok döntő többsége placebo, csak igyekszem felvázolni a másik oldal érvrendszerét is. :)

2015. dec. 6. 20:59
 7/12 anonim ***** válasza:
De hát ez tömény hülyeség. Szűrőként funkcionál? Még is hogyan? :D Minél jobb a vezeték minősége, annál több mindent átenged (zajokat is beleértve). Kondenzátor hatás max. több100 kilovoltos távvezetékek között alakul ki kint terepen. Hülyeség az egész, nem kell elhinni... :) Ha neki jobban szól a rendszer egy 15 eft-os tápkábellel, mint egy 800ft-ossal, ám legyen, csinálja. A kábelgyártóknak is meg kell élni valaki hülyeségéből. :)
2015. dec. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Ha neki jobban szól a rendszer egy 15 eft-os tápkábellel, mint egy 800ft-ossal, ám legyen, csinálja."


15e forintos??? Az az olcsók közé tartozik a hifi, házimozi világban, sokszázezer forintos sem ritka. Például:

[link]

:)))

Ezt az iparágat a placebo tartja életben, meggyőződésem. :)

2015. dec. 6. 21:55
 9/12 anonim ***** válasza:
Tisztában vagyok vele milyen árak uralkodnak, van milliós méterárú kábel is. Csak mondtam 2 számot, ami között ~20-as szorzó van. :)
2015. dec. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Szirty ***** válasza:
Ma már tudjuk, hogy a világegyetem nem végtelen. De a hülyeség!....
2015. dec. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!