Milyen laptopot ajánlotok nekem az alábbi feltétek mellé?

Figyelt kérdés

Van egy pár feltételem, ugyanis munkához kell (de azért mégse menjen fel az egekig az ára...)

- Menjenek rajta a szerkesztő és rajzprogramok (meg persze a profibbakat [Photoshop stb] is simán, akadás mentesen bírja el)

- A digitális rajztáblát is rá lehessen kapcsolni gondmentesen

- Beszerezhető legyen még normális áron (140.000 forint között/alatt)

- Ha lehetséges lehessen fogatni a képernyőjét, mert nekem az nagyon hasznos lenne (mint pl. a Dell Latitude XT3)

- Lehetőség szerint kéne D meghajtó, hogy ha valami lesz a géppel, akkor még megmaradjanak az ott levő fájlok

- Windows 7/8 legyen rajta/bírja el


Amúgy nem kell hogy menjenek rajta játékok, hisz nem az a lényeg.

Azért kérdem itt, mert én nem értek hozzá, és bízok a kicsit is szakértők tanácsaiba!


S mint mondtam rajz és szerkesztői munkához kell..


2015. dec. 5. 13:10
 1/5 Szirty ***** válasza:

"- Beszerezhető legyen még normális áron (140.000 forint között/alatt)

- Ha lehetséges lehessen fogatni a képernyőjét, mert nekem az nagyon hasznos lenne (mint pl. a Dell Latitude XT3) "


Azt ugye tudod, hogy a Dell Latitude XT3 ára 290 ezer Ft?


Ha ettől az igényedtől eltekintünk, szerintem 200 alatt nem kapsz normálisat.

2015. dec. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Lehetőség szerint kéne D meghajtó, hogy ha valami lesz a géppel, akkor még megmaradjanak az ott levő fájlok "

Szinte bármeilyk laptopon lehet zsugorítani a partíciót, majd újat csinálni, de nem biztos, hogy a windowsos lemezkezelő képes erre, ezért külső progi kellhet.

2015. dec. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szirty ***** válasza:

Miért ne lenne képes erre a windows lemezkezelő? Erre való.


Egyébként egy logikai meghajtó ugyanazon a lemezen nem nöeli nagy mértékben az adatok biztonságát. Ahhoz minimum másik fizikai meghajtó kell, amit rendszerint laptopba nem lehet beépíteni max akkor ha van benne CD/DVD aminek a helyére tesszük..

2015. dec. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem sikerült kettéparticionálni telepítés után a lemezkezelővel(win7).

Nem annyi területet lehetett zsugorítani, mint amennyi szabad hely volt. Próbáltam töredezettségmentesíteni, utána külső progihoz folyamodtam és sikerült.

2015. dec. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szirty ***** válasza:

Telepítés után?


Nyilván ha már feltelepítetted egy teljes lemezt elfoglaló partícióra, persze hogy nem fogja engedni hogy öngyilkosságot kövessen el :-)

A telepítés során szépen el tudod neki magyarázni mekkora részekre szeretnéd felosztani a lemezt és hova szeretnéd feltenni a rendszert.

Vagy másik lemezt telepítés után is fel lehet osztani.

Partíció átméretezést adatvesztés nélkül nem fog csinálni, arra nem való.

2015. dec. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!