Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért van az, hogy a tévéadókn...

Miért van az, hogy a tévéadóknak van egy sima és egy hd változata (pl. RTL, RTL HD, Sport1, Sport1 HD), mikor már a "sima" változat is HD adást ad (720p)?

Figyelt kérdés
2015. dec. 17. 16:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem csak rád gondoltak, hanem másokra is, mert nem mindenkinek van olyan készüléke ami feldolgozza és megjeleníti az összes HD szabvány jelet.
2015. dec. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 TR75 ***** válasza:
77%
A sima változat nem HD. SD, vagy ha úgy tetszik 768x576 (Magyarországon)
2015. dec. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Osynho ***** válasza:
34%
A "sima" trágya kinézetű egy normalis tv-n. Ezért. :-)
2015. dec. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 TR75 ***** válasza:
77%
Annyit módosítanék, hogy a "sima" trágya kinézetű egy nagy tv-n. Azért egy 72 cm-es képcsövesen a sima is tökéletesen elegendő.
2015. dec. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

TR75

Rosszul tudod, nézd meg az ncorra nemrég feltett norvég-macedón vagy a többi ma feltöltött kézimeccset. Ezeknek a forrása a sima sport1 mégis 1280x720 a felbontásuk.


Osynho

Nekem egy fullhd 81 cm-es tv van mégis a digitális platformon nézett "sima" adás kiváló HD minőség. Ha analóg jelet fogsz nyilván trágyán fog kinézni egy led tv-n.

2015. dec. 17. 17:19
 6/18 TR75 ***** válasza:
Hm, oké, én sima adáson az analóg SD adást értettem ;-)
2015. dec. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Lehet nem írtam egyértelműen, digitális adásra gondoltam, és ezért nem is írtam az analóg szót, nehogy bezavarjon. Ezért nem értem, digitális platformon miért van az, h a "sima" Sport1 is HD, mert 720p, mégis az 1080p-s változatot hívják csak hd-nak.
2015. dec. 17. 17:37
 8/18 Osynho ***** válasza:

"Azért egy 72 cm-es képcsövesen a sima is tökéletesen elegendő."


Kiemeltem, hogy normális tv-n. Lassan 2016-ot írunk, nyilván nem 72cm-es CRT-re gondoltam. :D


"Nekem egy fullhd 81 cm-es tv van mégis a digitális platformon nézett "sima" adás kiváló HD minőség. Ha analóg jelet fogsz nyilván trágyán fog kinézni egy led tv-n."


Milyen messziről nézed? ( [link] Van az a távolság, ahonnan nem fogod látni a különbséget. Ettől még elég szembetűnő a "sima" és a HD közötti differencia, megfelelő nézési távolság esetén. IPTV-m van, igyekszem HD-t nézni, szerencsére a sportcsatornák többsége már az, filmeket meg úgysem a tv adások között keresek. Kábeles digitális tv esetében a fent említett kisebb felbontásban jön az adás, ami elég messze van a 720p-től.

2015. dec. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 TR75 ***** válasza:
A 72-es CRT miért nem normális? Azért, mert mindig trendinek kell lenni? Ja, végül is pörgetni kell a gazdaságot meg a bankokat. :-D
2015. dec. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Osynho ***** válasza:

Szerintem te direkt kötözködsz. :D Nem, a 72cm-es tv nem normális, mivel évek óta nem kapható és a mai szabványoknak sok szempontból nem felel meg, többek között a felbontása is alacsony. Reméltem, hogy egyértelmű, ha a crt tv-knél nagyobb felbontású adásokról van szó, akkor talán evidens, hogy nem képes megjeleníteni. Így valóban mindegy, hogy 720p, vagy 1080p, hovatovább 4K anyagot teszel egy katódsugárcsöves tv-re, az nem tudja visszaadni, csupán azért, mert nem képes annyi képpontot megjeleníteni. Továbblendülhetünk ezen? :D Vagy végül is, beszélhetünk a vhs és audió kazettákról is, mint normális dolgokról.


Mi az, hogy trendinek kell lenni? Dehogy kell. Egyáltalán nem kell tv-t venni. Crt-t sem. Akkor biztos nem leszel trendi. Sőt, pc-t, telefont, vagy egyéb eszközt sem, amivel ide írsz. :)

2015. dec. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!