Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért van az, hogy a tévéadókn...

Miért van az, hogy a tévéadóknak van egy sima és egy hd változata (pl. RTL, RTL HD, Sport1, Sport1 HD), mikor már a "sima" változat is HD adást ad (720p)?

Figyelt kérdés
2015. dec. 17. 16:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Namármost: nem tudom konkrétan, mekkora a földi alapsugárzás felbontása, lehet csak SD, lehet HD is, ugyanis a HD nem feltétlenül jelent csak 720 pixelt! Van ugyanis HD 720p, HD 1080p, és HD 2160p, a Full HD és Ultra HD csak a köznyelvben léteznek, egyik se hivatalos elnevezés! Lehet, hogy van 720 pixeles adás is alapban, nem csak SD, és így lehet, hogy a HD csatornák 1080 pixelen futnak (2160p tutira kizárt, az már nagyon luxus lenne)
2015. dec. 18. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Osynho ***** válasza:

Nem tudom ez hova kapcsolódik, vagy mire válaszoltad, de a Telekom IPTV HD csatonái 1080i felbontásúak. Minőségük egész jó, persze egy blu-ray film más kategória. A nem HD adások, szintén a Telekom IPTV szolgáltatásában sokkal gyengébb képminőséget nyújtanak. Elég egyszerű tesztelni, a nem HD adás esetén felajánlja a HD-re ugrást (természetesen, ha előfizettél erre), így egyértelműen látszik a különbség. Ez a szolgáltatás talán a legjobb minőséget jelenti itthon, de bátran kijelenthetem, hogy a HD és "nem-HD" között elég jelentős minőségbeli különbség van.


A 720p és 1080p között is van különbség, így a kezdő kérdést sem teljesen értem. Ha a sima változat is 720p-t jelent, akkor annál jobb minőségű az 1080-as. Ilyen egyszerű. :)

2015. dec. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 TR75 ***** válasza:

Osynho: Nem kötözködés, inkább én mást érzek ki a hsz-ekből. De abban igazad van, nem kell tv, nekem sincs, nem is érzem a hiányát.

"Ha a crt tv-knél nagyobb felbontású adásokról van szó, akkor talán evidens, hogy nem képes megjeleníteni" - Na pl. ez sem pontos így, mert ugye megjeleníti, csak a CRT korlátai miatt a felbontása sokkal kisebb.

Valóban, a HD adás képfelbontását nem éri utol a CRT, szóval ha feltétel a HD képminőség, azzal nem versenyez a CRT.

Nevetni fogsz, az audiokazetta hangminősége egyáltalán nem rossz, ott az a probléma, hogy mechanikai kopás és nyúlás történik a hordozón. A CD (és általában a digitális formátum) előnye, hogy gyakorlatilag a hang bármely pontja elhanyagolható időn belül elérhető, és hogy az analóg zaj kiküszöbölhető. Hátránya a mágnesszalaggal szemben az, hogy egyetlen hiba a fájlban olvashatalanná teheti az anyagot. Amúgy a vhs-t is sokan használták hifi sztereó hangrögzítésre :-D

Na, jó, nem kötözködöm :-)

Még annyi, hogy a fullHD adások hiába 1080i felbontásúak, mégis tömörítettek, szóval szükségszerűen gyengébb minőségűek a BD-nél. Persze nem vacak a képminőség, csak összehasonlítva látszik a különbség. Mint egy BD-rip és a BD tényleges képe közt.

2015. dec. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Osynho ***** válasza:

Jaaaajj. :D Nemár. :D Úgy látom nagyon pontosan kell fogalmaznom, mert találsz benne valamit, amit ki lehet forgatni. :D A nem tudja megjeleníteni arra vonatkozott, hogy nem képes annyi képpontot kirajzolni, nyilván a saját felbontásáig megjeleníti a HD felbontásokat. De most komolyan, hogy kerül ide a CRT, amikor a 720p és az 1080p közötti különbségeket tárgyaljuk? Egyiket se képes maradéktalanul megjeleníteni, így természetesen ezt a technológiát kár is ide keverni. Így nem normális tv, ebben az értelemben. A kérdésben feltétel volt a HD képminőség, sőt, a különböző HD felbontások közötti különbség, amihez a korábban említett okok miatt értelmetlen a CRT tv-ket említeni.


"Nevetni fogsz, az audiokazetta hangminősége egyáltalán nem rossz"


Hangminőséget nem említettem. Viszont elavult technológia. Jó, most erről megint lehet hosszú körmondatokat írni, de 2015 végén, amikor 24bites flac fájlokat lehet hallgatni akár több TB állományból 1 kattintással, kicsit furán veszi ki magát a kazetták csereberéje. A beszerezhetőséget, élettartamot nem is említve. És igen, használnak VHS-t is, ahogy sokan OT autók felújítását tartják hobbijuknak, de attól még egy 50-60 éves autó, sok, objektív nézőpontot vizsgálva elavultabb, mint egy modernebb autó.


"Még annyi, hogy a fullHD adások hiába 1080i felbontásúak, mégis tömörítettek, szóval szükségszerűen gyengébb minőségűek a BD-nél. Persze nem vacak a képminőség, csak összehasonlítva látszik a különbség. Mint egy BD-rip és a BD tényleges képe közt."


Ugyanezt mondtam én is. A felbontás nem jelent minőséget. Viszont sokak szerint a "nem-HD" adás is tökéletes, brutális, gyönyörű. Mihez képest? Mi a vacak? Nekem a nem HD IPTV vacak, mivel blokkosodik, homályos, viszont egy kattintás a HD minőség, ami egyébként havonta valami 350Ft-ba kerül (mindig tv-vel ingyen is fogható pár csatorna, minőségben nem tudom tudja-e az IPTV-t). Ugyan ez vonatkozik a "kölcsönzött" filmekre. Az emberek többsége egymást letaposva, akár 1-2 év hitelre is megveszi a lapostévét, majd tölti az xvid filmeket. Ezt sose fogom megérteni. Ugyanúgy lehet jó minőségben is leszedni, ugyanúgy ingyenes, a tárhely nem lehet kifogás ilyen hdd, pendrive árak mellett.

2015. dec. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 TR75 ***** válasza:

Amennyire tudom, a MindigTV nem tudja az IPTV minőségét hozni (eleve antennás cucc, szóval hát ja).

Nem kötözködöm, hidd el :-D Szerintem csak fáradt vagyok :O

2015. dec. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Osynho ***** válasza:

Régebben próbáltam a MindigTV-t, én is úgy emlékszem, hogy gyengébb volt a képminőség.

Ja, semmi gond ezzel, az érveken alapuló racionális eszmecsere mindig előre visz. :) Jó pihenést akkor az ünnepekre! :)

2015. dec. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem folytattam az addigi beszélgetést, hanem egyszerűen csak a kérdésre válaszoltam, oda kapcsolódik!
2015. dec. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 TR75 ***** válasza:

"az érveken alapuló racionális eszmecsere mindig előre visz. :)"

Ah, bár így gondolná minden felebarátunk...

Szép ünnepet :-)

2015. dec. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!