Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az érdekelne, hogy egy tükörre...

Az érdekelne, hogy egy tükörreflexes fényképezőgépnél milyen záridő számít gyorsnak?

Figyelt kérdés
Akarok venni egyet, de olyat akarok ami semmilyen körülmények között sem mozdul be. kb 200.000-ig vagyok hajlandó elmenni de olcsóbbat is vennék. Típushibák is érdekelnek. Tapasztalt felhasználók jelentkezzenek.
2010. márc. 24. 00:14
 1/4 anonim válasza:
Tévedésben élsz.Attól, hogy egy gép tükörreflexes, még ugyanúgy bemozdulhat a kép.Ezt mint írtad a záridőtől függ, az, hogy milyen záridőt tudsz alkalmazni az meg a fény mennyiségétől.Ha sok fény van, tudsz kisebb záridőt használni pl. 1/800s ahol még a vízcseppeket is kimerevítheted, félhomályban pedig kevés a fény,így hosszú záridőt kell alkalmaznod ,ami akár több mp is lehet,így szinte minden bemozdul.
2010. márc. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi van!?


Az totál gép tipus független, hogy mekkora záridőnél mozdul be egy kép.

Van aki az 1/20 kitartja simán, a többségnek 1/80 már nem mozdul be, de láttam már olyat akinek a 1/250 is sikerült berántani BÁRMILYEN GÉPNÉL!


Általában arra kell törekedni, hogy az adott körülmények között legaláb az 1/80-ad - 1/100 meglegyen.


Az viszont már valőban gép függő hogy ez az átlag (nem verőfényes) életkörülmények között hogy éred el az így meghatározott záridőt!

Vagy akár valaki zárt térben vaku nélkül akar fotózni, hogy természetesebb legyen a kép szinezete és árnyalata.


Ezt pedig két módon lehet legegyszerübben elérni (ha a studió felszerelést kizártuk):

1, Magasabb iso érték (aminél kevés zajra törekszün amennyire lehet). Itt könyen össze jön a isp 800-1600.

2, Illetve tág objektív rekesz, ami f2,2 alatt csodákra képes (az f1,8 nyami :))


és ezek valóban a DSLR gépek ismérvei, de nygajából mindegyiké, szóval ha egy belépő kategóriásat veszel ott is megkapod ezt.


Én ár érték arányban a Sony-t ajánlom, egyébb irányta canon és Nikon se fog csalódást okozni.

2010. márc. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Már egy 150 ezresnek van 1/4000 zárideje de az 1/1000-es is gyors már. De az hogy bemozdul e az a gyújtótávolságtól is függ erősen.Ilyen hogy típushiba nemigen van a gépeknél. Nekem 4 éve van K100D Pentaxom de csodásan működik és masszív fém házas gép.Én mindíg szerettem a K bajonettet több mint ötven éve fényképezek.Ilyen nincs hogy semmi körülmények közt nem mozdul be van aki képtelen kitartani egy gépet, nekem meg olyan merev a kitartásom mint egy állványnak.
2010. márc. 24. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

egy alapszabályt véss az agyadba, csak egyet: ahhoz hogy egy kép ne legyen bemozdult, a záridőnek MINIMUM a fókusztávolság reciprokával kell megeggyeznie, minden esetben! Pl: 50mm a fókusztávolság, ehhez legalább 1/50s záridő kell.

Nyilván a képstabilizátor ezen segít és el lehet vinni 1/25, 1/10-re is akár, de ezt a szabályt mindenkinek tudnia kell, olyan hogy beshoa ne mozdul be, nincs. Állványon, 0 légmozgásban talán.

2010. márc. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!