PS4-en linux lehetséges?

Figyelt kérdés
PS3-on lehetett futtatni más operációs rendszereket míg ezt egy frissítéssel meg nem tiltották. Azt tudom hogy a PS4 felépítése és a működése elég lényeges dolgokban eltér egy PC-étől vagy a PS3-étól, de ennek ellenére lehetséges hogy a PS4 képes lenne futtatni linuxot? A Windows-t meg se kérdezem, az szerintem elég bizar lenne ha valakinek valóban sikerülne ezt megvalósítania.

2015. dec. 29. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha egy lehetőséget már a Ps 3-ba kiküszöböltek, akkor mennyire valószínű hogy a ps4-be benne lesz?
2015. dec. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem.. és amúgy is, mi értelme lenne?
2015. dec. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam csak nem voltam biztos benne. Hogy mi értelme lenne? Az teljesen mindegy mivel a kérdés csak elméleti volt, kíváncsiságból tettem fel.
2015. dec. 29. 16:03
 4/7 anonim ***** válasza:
"Linux-ot" annyira tud futtatni, hogy a saját rendszere is egy átalakított FreeBSD. De ezt leszámítva más, PC-re szánt Linux alapú rendszerek nem fognak tudni futni rajta, hacsak valaki nem fejleszt egy új disztrót erre az architektúrára.
2015. dec. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=2A7V3GLWF6U

Nem hivatalosan lehetséges lesz bizonyos fw verzión, ez még csak work in progress

2016. jan. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok mit hoznak majd ki belőle, ha jól láttam akkor ez egy módosított Gentoo Linux disztribúció. De amúgy erről minthogyha már valamilyen angol nyelvű oldalon olvastam róla hogy valamilyen webkittel kapcsolatos exploitot vagy valamit találtak az Orbis OS 1.X-verziójában. Egyébként szerintem kár hogy a Sony ennyire ellene van(tudom az okát, de ez nem old meg semmit szerintem) az alternatív rendszereknek, hiszen ez egyszer úgy is bekövetkezik, kár ellene harcolniuk.
2016. jan. 2. 21:40
 7/7 anonim ***** válasza:

"egyszer úgy is bekövetkezik, kár ellene harcolniuk"


Nekik elég addig kitartani, amíg megjelenik következő széria. Mire tip-top lesz az a Linux rendszer, már jön a PS5 (?), és kezdhetik szinte elölről.

2016. jan. 3. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!