Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Aki ért az elektronikához...

Aki ért az elektronikához (forrasztás, erősítők, maratás stb. ) az tudna segíteni? Lenne pár kérdésem házimozi erősítő javításával/átalakításával kapcsolatban.

Figyelt kérdés

Kezdjük az elején: gépész vagyok és erősáramú villanyszerelő, szóval nem vagyok teljesen hülye :XD


1. Első kérdés

Van egy 5.1-es erősítőm ami egy mélyládába van benne.Ezt szeretném kivenni, átalakítani kis méretre. Kb olyanra ami kicsivel nagyobb mint egy autohifi.


Zajos lenne-e az erősítő, ha tranzisztorokat leforrasztva a panelről meghosszabítanám, hogy rá tudjam tenni egy Pc zalmann ventilátor hűtőre? Asszem 6db van belőle.

Van-e értelme?


2. Második kérdés:

Azt hiszem, hogy sokan ismerik a Videoton 7386-as szinte már legendás erősítőt. Na ilyenből szeretnék 5.1-es erősítőt csinálni, úgy hogy még beszerzek a meglévő darabomhoz még 2db-ot.

[link]


Persze ebbe csak akkor fognék bele, ha az első sikerül.



2015. dec. 31. 17:02
 1/4 A kérdező kommentje:
1. És vagy pc táppal hajtanám meg vagy laptopnak a tápjával.A benne lévő trafót egy kicsit kicsinek találom.
2015. dec. 31. 17:22
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt a ventillátor hűtős trükköt nem tudom mire vélni,. Nyilván most is bordán vannak a végtranyók, ami megfelelő hőelvezetést biztosít. Pusztán átdobozolni meg relatíve nem akkora katasztrófa. Miért kell, hogy kicsi legyen? A sarokban elfér... Vagy nem jól értettem?

Az 5.1 -es kérdére nem tudok felelni, mert alapvetően marhaságnak tartom az egész témakört :)

De ha azon töröd a fejed, hogy az 5.1-es hangszórókimeneteire dugod a Vidiket, akkor a várva várt zaj végre meglesz :)

2015. dec. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Száműzöm a szobámból az asztalt is mert kevés a hely, helyette a falra szerelem fel a monitort/bilt+egeret.Meg nincs hozzá meg a távja és nem szeretek a kezemmel lefelé nyúkálni a subhoz...stb
2016. jan. 1. 14:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Az 5.1ben szerintem nem tranzisztorok vannak hanem IC-k. Csak azért gondolom mert íród, hogy 6db van, a tranzisztorok párban vannak (PNP/NPN) és így 12db-nek kellene lennie. Viszont a kivezetékelést a tranzisztoros erősítőknél nem, az icés erősítknél meg főleg nem ajánlom. ( Az meg a jobbik eset ha a vezetékszakaszon zajt vesz fel. De még gerjedés is felléphet, amitől a végfokmodulok füstölni fognak...) A Videoton ea 7386s-ben 160W-os toroid transzfomátor van (+/-34V egyen feszültség kell neki, még +3V a kivezérlés jelző vákum kijelzőjének a fűtésére...) A laptop töltő felejtős mível nincs több 100W-osnál, a számítógép tápegység se jó mert azon meg +5V, +12V-ot ad le. Valamint nem lenne jó ha még 2 Videotont szereznél azért sem, mert a SUB-nak valami erőssebb végfokozat kellene. Szerintem viszont felesleges az 5.1-nél a csatornánkénti 50W, elég lenne 10W is, meg a szubnak 100w.
2016. jan. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!