Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen e-book olvasót ajánlaná...

Milyen e-book olvasót ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy csordultig tele van az oldal ilyen kérdésekkel, és hogy a google-ön is utána lehet keresni, de én szeretnék felhasználói vélemények alapján dönteni.

Szempontok:

- nem bántja a szemet

- lehet szótárat tölteni rá (ezt úgy értem, hogy ha mondjuk egy angol szóra kattintok, akkor egy külön ablakban leírja a szó jelentését, ha van szótáram; az androidos kindle alkalmazás is így működik)

- támogatja a magyar (és a francia) nyelvű könyveket (tehát megjelennek az ékezetes karakterek rendesen)

- usb-kapcsolat


- zenelejátszóra, filmnézőre, stb nincs szükségem, de azért a képeket fekete-fehérben tudja megjeleníteni

- wifi mindegy

- háttérvilágítás mindegy

- érintőképernyős vagy nem (szerintem) mindegy

- az ára ne legyen azért csillagászati


Remélem nem túl sok, amit kérek, és tudtok segíteni. Előre is köszönöm.



2016. jan. 18. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Sima Kindle.
2016. jan. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kindle paperwhite.

-E-papíros, jól olvasható.

-van rá szótár (német és angolt találtam eddig). ráböksz egy szóra és rákereshetsz a felrakott szótárakban/googléval

-A magyar ékezetek rendben vannak, a franciákat nem próbáltam, de biztos az is rendben van

-USB-s

-Sokáig bírja egy feltöltéssel.

-wifi van, nem is használom USB-vel.

-háttérvilágítás állítható

-érintőképernyős

-2 féke verzióban van. Ha reklámokat tol, akkor olcsóbb. A reklámok nem zavaróak, mert egy része akkor látszik, ha nem használod, a másik része meg a könyv lista alján van egy csíkban. Olvasáskor semmi le látszik.

2016. jan. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A reklámot le lehet szedetni ingyen...
2016. jan. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az amazon pénzért szedi le. Biztos van valami hack is, de akit zavar, hogy kikapcsolt állapotban mi van a képernyőn, az pukkadjon meg.
2016. jan. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok. Ezek szerint egy kindle 6 touch minden feltételemnek megfelel, igaz? :)
2016. jan. 18. 17:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha Kindle, akkor Paperwhite. A háttér világítás a legjobb dolog, ne mondj le róla, megeri a plusz pénzt.

Ha nem Kindle, akkor Nook Glowlight fele annyiért.

Nekünk itthon mindkettő van, és hasonlóan jók.

2016. jan. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Az amazon pénzért szedi le. Biztos van valami hack is, de akit zavar, hogy kikapcsolt állapotban mi van a képernyőn, az pukkadjon meg."


Az Amazon is leszedi ingyen...

2016. jan. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát, sajnos a paperwhite másfélszer annyi, mint a kindle 6 touch, és amúgy is mostanában sok a kiadásom a közelgő félévkezdés miatt (tankönyvek és eszközök). Megnéztem egy üzletben a terméket, és nekem az tetszik. Le tudok mondani a háttérvilágításról (amúgy sem volt szempont), de azért köszönöm a segítséget. :)
2016. jan. 21. 15:42
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Kiemeltem a kérdést, reménykedem a válaszban…


Megvettem végül 7 évvel ezelőtt az olvasót, szeretem nagyon. Újabban sajnos naponta kell tölteni, és néha 30%-ról lemerül egy pillanat alatt.

Tanácsot szeretnék kérni:

Aksicsere (~17k) vagy új készülék (~38k vagy több)?

Ha sima szervizeléssel eléldegél még pár évet, akkor nem vennék mindenáron újat. Van valakinek tapasztalata?

2023. márc. 5. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!