Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Van értelme UHD TV-t venni...

Van értelme UHD TV-t venni 2016-ban?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


TV vásárlás előtt állok, és a szokásos dilemmával küzdök. Nem tudom, hogy megéri-e előre gondolkodva UHD (3840x2160) tv-t vásárolni. Úgy hogy gyakorlatilag a rá való tartalom még ritka. A kiszemeltem az LG43UF680V Leginkább attól félek, hogy a full hd tartalom csúnyán fog kinézni rajta. Bár itt már felhívták a figyelmem, hogy mivel a pixelszám a duplája így nem lesz képromlás. Tehát elviekben ugyanúgy nézne ki a dolog mint egy gyári full hd. Személyszerint nem igazán látom azt, hogy a rá való tartalom elérhető lesz-e a következő mondjuk 2 évben. Nyilván itt nem a tv adók sugárzott műsorára gondolok. A kérdésemet már 2014-ben feltette már valaki. Azóta szerintetek van változás?


Köszönöm a válaszokat.


2016. jan. 20. 05:50
 1/5 JulesM111 ***** válasza:

Nem régen vettem TV-t, hasonló dilemmával.

Az UHD TV-k ára szépet esett 250-300k között van már egy jól használható UHD. Ha bírod zsozsóval, vegyél UHD-TV-t.

2016. jan. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen távolról akarod nézni a TV-t? Ez egy nagyon fontos dolog. 42"-nél a full HD-t kb 160cm-ről lehet kiélvezni. Akkor az UHD-hoz még közelebb kéne ülni, különben felesleges.


[link]


Még mindig aktuális.

2016. jan. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Osynho ***** válasza:
Ahogy az előttem hozzászóló írta, nezesi távolság függvénye. Hiába lesz rá 4K tartalom (nem mostanában várható nagy számban, tv adás pláne), ha nem ülsz elég közel a tv-hez. 43"-nal nem életszerű, hogy kb beleülsz a készülékbe. :-D 55"os full hd tv-m van, ha tobb penzem lenne, 66"os full hd-t vennék. Az a baj, hogy azonos áron jobb jobb full hd tv-t lehet venni, a 4K nagy tv esetén kezd értelmet nyerni, annyi pénzért viszont full hd oledet kapni, ami megint csak jobb vétel, mint egy lcd. Szerintem. :-)
2016. jan. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Osynho ***** válasza:
Ha duplaja lenne a pixelszam, csúnyán nézne ki rajta a full hd tartalom, de mivel 4x annyi, igy ez nem probléma.
2016. jan. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


Köszönöm a válaszokat.

Ha jól értelmezem egy leginkább nem a válasz.:)

Tulajdonképpen 160 cm-nél messzebbről nézem. Legalábbis általában.


És valóban a teljes pixelszám a négyszerese. Én a pixel sorokra gondoltam (1080p ~> 2160p)


Köszönöm mégegyszer

2016. jan. 20. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!