Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » 5.1 hangrendszer kialakítása...

Igen nemm kérdése:

5.1 hangrendszer kialakítása otthon. Mivel érdemes kalkulálni?

Figyelt kérdés

Adott egy PHILIPS LCD TV, itt a lényeg a HDMI összeköthetőségen van. Tehát milyen lejátszóegységet érdemes választani, amire 5.1 hangfalszett csatlakoztatható. A cél egy olyan hangrendszer kialakítása lenne, amin főként USB-ről és Otthoni hálózatról tudnék filmeket, képeket stb. nézni. Tehát USB, DOLBY D., ETHERNET (Wifi nem fontos) és DLNA támogatások lennének a fő szempontok.


Elsőre egy erősítőt néztem (elég borsos áron): Harman/Kardon AVR-151 (ez elméletileg tudja a felsoroltakat. Ehhez jön egy hangfalszett elképzelésem szerint és kész. A gond csak az, hogy ez tényleg drága és komplett rendszer legalább 150ezerből jön ki. Ha lehet 100 alatt szeretném megúszni a dolgot.


Másik opció egy viszonylag olcsóbb Blu-Ray lejátszó, ami kielégíti a feltételeket.


Melyik opció lenne a nyerő szerintetek, esetleg tudnátok linkelni eszközöket, hangfalszetteket stb.?


(Véleményem szerint [nem értek hozzá] erősítő csak abban az esetben indokolt az említett szolgáltatásokon kívül más eszközök csatlakoztatása is szempont lenne, mint pl. Xbox, Hi-fi stb.)



2016. jan. 21. 12:34
 1/5 Osynho ***** válasza:

Fúú, ez sok témát felölelő kérdés. Kezdjük az elején. A hifi drága. Mármint az, amit lehet hifinek nevezni. Ebből következően az ilyen egybefröccsöntött valamik pár 10 ezer Ft-ért közel sem minősülnek hifinek, de a házimozi kifejezéstől is égnek áll a hajam. A házimozi ugyebár egy összefoglaló kifejezés, a megjelenítőt, hangcuccot, helyiséget magába foglaló valami, ami a mozi hangulatát hivatott minél jobb hatásfokkal visszaadni. Namost, amikor emberek vesznek 30-40 ezerért egy Orion, LG, Samsung, stb förmedvényeket és azzal kezdik, hogy az én házimozim... :D


Visszatérve az elejére: drága dolog. 100 ezer ft-ért kapsz egy, a belépő szintnél jobb, de nem túl nagy szám subwoofert, vagy pl egy hasonló szintű erősítőt. A kinézett H/K erősítő se "borsos árú", bár ennyiért biztos nem vennék Harman-t, a nálam tapasztaltabbak is ezen a véleményen vannak. Tehát, ha te alap fokú házimozi élményt szeretnél, az nem 100e újonnan. De nem is 200e. Sajnos ez ilyen pálya, a hazai fizetések baromi alacsonyak, nem a hifi komponensek drágák. A másik megközelítés, amit én vallok, hogy érdekes módon, a 3-4-500 ezres tv-k elég jól fogynak, azok érdekes módon nem drágák a magyarnak, vagy pl a 200-250 ezres telefon sem. Pedig egy telefonon 1 év alatt sokkal többet buknak, mint egy hifin, ami 10 év múlva is jól fog szólni, amikor a teló már évek óta a kukában lesz. Amint meghallják mennyi egy nem túl magas kategóriájú, viszonylag jó hangú rendszer, lehidalnak. Pedig, ha végiggondolja az ember, hogy mennyi minden kell egy 5.1-es rendszerhez, mennyire összetett dolog, sejthető, hogy nem jön ki pár 10 ezer ft-ból.


Számomra a zenehallgatás is fontos szempont, így erről is megközelítve, még inkább megéri befektetni egy jobb hifire. A használt komponensek híve vagyok, akár 3-ad áron is kapsz magasabb kategóriájú komponenseket, mint újan. Ezek a cuccok komoly felépítésűek, nem jellemző az idő előtti hibásodás, aki pedig ilyen cuccokat hallgat, nem hányós fetrengős házibuliban hallgatja koppra tekerve. Régóta nem vettem új cuccot, sőt, minden komponensem legalább anyniért eladható, mint amennyiért vettem, de inkább többért. Így az értékvesztés se gond.


"Véleményem szerint [nem értek hozzá] erősítő csak abban az esetben indokolt az említett szolgáltatásokon kívül más eszközök csatlakoztatása is szempont lenne, mint pl. Xbox, Hi-fi stb.)"


Erősítő a hangszórók mozgatásához kell, így enélkül nem szól semmi. :D Az más kérdés, hogy az olcsó, vacak cuccokban beleépítik azt a valamit a lejátszó házába, rendes hifinél viszont egy különlló komponens. Utóbbi nem csak a csatlakoztatások miatt fontos, hanem a hallgatható produkció miatt is. :D


A lejátszást érdemes mediaplayerről megoldani, onnan mehet a jel hdmi-n (vagy spdif csatlakozással) az erősítőbe, onnan pedig a tv-be. Én jelenleg Raspberry Pi2-t használok erre a célra, olcsó és nagyszerű lejátszó. :)

2016. jan. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"(Véleményem szerint [nem értek hozzá] erősítő csak abban az esetben indokolt az említett szolgáltatásokon kívül más eszközök csatlakoztatása is szempont lenne, mint pl. Xbox, Hi-fi stb.)"


Ezt úgy értettem, hogy ha nem erősítő, akkor természetesen más egyszerűbb történet gondoskodik a hangfalak meghajtásáról, tehát valamiféle lejátszó.



Tisztában vagyok vele, hogy nem olcsó mulatság, de egy esti családi filmezéshez én személy szerint nem költenék rá több százezer forintot. Viszont nem is a 20ezres komplett lejtszó + hangfal párosokban gondolkodom. A házimozi szót pedig ezután csak idézőjelek között fogom használni :D

2016. jan. 21. 17:33
 3/5 Osynho ***** válasza:

Ami a hangfalakat mozgatja, az az erősítő. :) Az mindegy, hogy szem előtt van-e, vagy nem, a lejátszó a digitális forrást analóggá alapítja, ez a jel nem tudja megmozgatni a membránokat, ahhoz kell az erősítő rész. :)

100-120 körül használt cuccokból azért össze lehet állítani valamit, ami körberöhögi a tesco recsegőket.

2016. jan. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Lehetőségem van az említett H/K erősítőt újonnan jóval ár alatt megszerezni. Egyáltalán nem ajánlod, vagy csak ennyiért nem vennéd meg? Írnál néhány konkrétabb nevet (hangfalat)? Csak hogy mégis milyen használt cuccok körül nézelődjek. Köszi
2016. jan. 21. 22:37
 5/5 Osynho ***** válasza:

Mivel konkrétan azt az erősítőt nem hallottam, így nem is mondanék róla véleményt. Ha tudod, hallgasd meg. Illetve utána te tudod eldönteni, hogy neked megér-e annyit, amennyiért be tudod szerezni. :)


5.0 és 5.1-es hangfalszettek folyamatosan vannak fent jófogáson, vaterán, avx-en. Ami olcsó és sok helyen ajánlják, az a JBL SCS178 5.1-es szett. Kicsi, de legalább fa dobozos, kisebb helyiségbe elég is, használtan 40e körül szoktak menni.


Aztán most hirtelen ebbe futottam bele:


[link]


Infinity, tehát olyan rossz nem lehet. :)


Meg mondjuk ez elég nagy biznisz, ha egyébként rendben van minden:


[link]

2016. jan. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!