Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Ha 130 ezer Ft-od van és hifi...

Ha 130 ezer Ft-od van és hifi sztereó erősítőt szeretnél venni, egy új belépő/közepes modellel, vagy egy 20-30-40 évvel ezelőtti csúcsmodellel kapsz komolyabb hangot?

Figyelt kérdés

A veterán vonal rajoongói eskûsznek rá, hogy a régi sztereo készülékek sokkal jobbak, az újdonság rajongók pedig azt vallják, hogy a készülékek annyit fejlődtek, hogy ma már egy belépő modell lezenél egy veterán csúcsmasinát.

Elsősorban Nad, Pioneer, Yamaha, Denon, Marantz vonalról beszélek.

Objektíve kinek lehet igaza?


2016. jan. 24. 22:17
 1/8 Osynho ***** válasza:
Csakis a régi, felsőbb kategória... Régóta nem szempont a jó hang, a minőségi felépítés, lényeg a magas profit.
2016. jan. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 holnaptegnapja ***** válasza:
75%

Osynho okos választ adott.

Támogatom :)

------------


Ráadásul a minőség mellett potom áron is be lehet szerezni akár interneten is.


Azt hiszik sokan, hogy csak az új az ami tuti minőség.

Csak hogy ez nem igaz.


Ezt csak azok hiszik akik már a "fogyasztói társadalom"-ban hisznek.

(fogyassz, és költekezz elvet nem támogatom)

Miközben egy csomó technikai dologra pofon egyszerű megoldásokat már réges-régen kitaláltak és a mai napig kiválóan szuperálnak.

Sőt erre épül a legmodernebb technika is, csak úgy adják el drágábban, mint ha friss találmány lenne.


Alaposan becsapják az embereket.

Főleg a fiatalságot.

Mert mindent biznyiccé tesznek.

---

Utálom ezt a felfogást.

Tele szemetelik a világot az ilyen felfogású multi üzemek és gyártók.


Ne tessék kőkorszakinak elítélni ezért.


Ismerem a technikát az elektronikában.

Az újat is és a régit is.


Az ujjat (nem túlzok) 10-20-30 szoros áron adják el.

Miközben a régi is tökéletes.


Sorolhatnék példákat.

---

Jó egyet mondok.

De az nem műszaki.


Az ásványvizet 20X olyan áron adják el palackozva, mint a sima csapvizet.

Pedig a csapvíz is ásványvíz :D

---


Nekem van egy Sztereo hifitornyom.

Akitől kaptam, a kukába akarta dobni.


Kiválló hangminőségben most is használom.

Oylan minőséget produkál, hgy az elképesztő.


A volt tulajdonosa WIFI-set vásárolt helyette.

Meghallgattam.

Egyáltalán nem szól szebben. (mivel nem vezetékes még egy kicsit zajos is)

A WIFI-shez nem kell zsinórokat húzni szét a lakásban.

Ezért ráharapott és szép magas áron.

A zsinórokat is el lehet tüntetni, csak egy kis kreatív munka kell hozzá. :)


Szerintem az előttem hozzászóló Osynho is tudja ezeket.

A régi technika még mindig verhetetlen.

És ezt nem nosztalgiából gondolom.

2016. jan. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 JulesM111 ***** válasza:
72%

Így van, vegyetek egy 30-éves erölködőt ;)

Réges más volt a forrás, más volt az igény, más volt a zene.

Tény, 100ért lévő sztereo vs. 20 éves Marantz az akkori felső kategóriából, az oldie nyer. De még mindig marad a hangfal egy nagy kérdés...

Sőt, ha veszel egy ezeréves cuccot, ott a nyűg, hogy bajos, elkok kifáradtak, itt-ott kontaktos, egy kis restaurálás is bejöhet.

2016. jan. 25. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1989-ben vettem egy Pioneer A-717V-es erősítőt Japánban. A mai napig ezt használom és nem válnék meg tőle. Hallottam mai erősítőket szólni, semmivel nincs jobb hangjuk, sőt! szerintem még olyan sem. Nekem egy Dali hangfalpár van rákötve.
2016. jan. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez már régen is így volt :) A szép emlékű Hifi Magazinban írta Darvas László, hogy a hifi berendezést úgy tudjuk a legolcsóbban felújítani, hogy nem vesszük meg mindig a legújabb készülékeket :)
2016. jan. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

az igaz, hogy a régiekkel van kicsi gond, egy alapos átvizsgálás egy hozzáértővel megoldja a problémát.


Nemrég szereztem egy egyik ismerősömnek Japánból alkatrészt egy '78-as Pioneer erősítőhöz. Japánban a mai napig lehet a régi erősítőkhöz alkatrészt kapni.

2016. jan. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 JulesM111 ***** válasza:
Már csak egy kérdés maradt, milyen zenei forrással látjátok el az erölködőt? ( bakelit, cd, mp3, flac?)
2016. jan. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én személyszerint bakelittel is használom, bár a bakelit lejátszó egymaga többe került mint amennyit az erősítő ér. Van hozzá egy minőségi CD lejátszóm, illetve újabban már pendrive-ról is szoktam hallgatni zenéket, de csak FLAC és WAV formátumban.


Nem mondom azt, hogy szebben az én régi Pioneer erősítőm mint a mai, szintén felsőkategóriás erősítők, de a közép-és belépőszintű mai erősítőket megszégyeníti. Bár a hangja függ a hangfaltól is, én egy Dali Zensor 5 AX hangfalpárt kötöttem rá.

2016. jan. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!