Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Az lehet hogy a két új hangszó...

Az lehet hogy a két új hangszóró gyengén szól az autóban, mert régi a fejgység?

Figyelt kérdés
a sztori röviden, kb 21éves autóba akartam új hangszórókat venni, vettem is 2 darabot, 10 ezer forintért (nagyobb nem fért volna bele a régi helyébe), ezek viszont kb ugyanazt a szintet hozzák, mint a régi gyári huszon x éves szakadtmembránú hangszóró, jó persze kis hangerőn szép meg tiszta, de ha feljebb húzom akkor recseg, meg semmi basszusa nincs. a fejegység pedig ugyan régi de blaupunkt, úgy tudtam az jó márka (habár gondolom ilyen a márka semmit sem jelent). Mi lenne a megoldás? új fejegység? ha igen milyen? (sokat nem tudok/akarok rákölteni, mert az autó nem ér annyit) vagy esetleg egy mélynyomó, erősítővel?

2016. jan. 31. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hiába vettél teszem azt 120 W két utas hangszórókat, ha a fejegység csak 25 W-ot ad le. Jól látod, a fejegység csere lehet az első, de lehet, hogy egy erősítő+mélynyomó os elég neked. Nem tudjuk milyen a rádió és mit bír, ahogy azt sem, hogy mi az igény. Az lejön, hogy 'csak' kicsit hangosabb akarsz lenni, de a minőséget te tudod, hogy jó e neked. Azt tanácsolom, hogy kábelezz be erősítőnek, ez pici pénzből megvan, aztán nézzél akár használt, akár új erősítőt és mélyet. A kábel adott lesz, kösd be és próbáld ki. Ha ezt kerested megveszed, ha nem akkor tudsz tovább agyalni.
2016. jan. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

akkor mondjuk ezek közül valamelyik?

[link]

[link]

2016. febr. 3. 13:35
 3/6 A kérdező kommentje:

csak ugye az a baj, hogy itt nem írja hogy mit bír, ezért nem tudom.

Viszont az a helyzet hogy eléggé szőke vagyok az ilyesmihez, gondoltam tanácsot kérek itt, aztán veszek egy két dolgot, majd elviszem a villamoshoz hogy szerelje be.

visszatérve pedig igen, fontos a minőség, úgy nincs értelme hogy hangos, de recseg is összevissza

2016. febr. 3. 13:40
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt tanácsolom, hogy újabb típust keress. Lehet használt is, de amiket linkeltél azok elég öregek. 10 körül (+ pár ezer) kaphatsz olyat ami jó lesz. Tudjon 4x40-45 W-ot, legyen rajta RCA, és lehetőleg legalább USB-t kezeljen (később hálás leszel érte, hogy nem kell cd-vel szenvedni) a műszerfalban a gyári magasakat cseréld ki méretazonos polipropilén membrános magasakra, az első ajtókba szintén poli 2 vagy 3 utas ( két utasban szerintem jobbat találsz oda), ha ládát nem akarsz akkor a hátsó ajtóba pedig csak mélynyomót tegyél, a lehető legnagyobb mágnessel ami elfér. (lehúzott üveggel mérd meg a mélységet) ezt hajtsd meg erősítővel. Ez közel sem profi szett, de a hangtartományok zömét meg tudod szólaltatni és viszonylag szépen fog szólni. Nem tudom mid van, ha mindent venni kell akkor kb 30-40 ből megúszod, úgy hogy a hangszórók újak (S.A.L.) a rádió us lehet az vagy használtan fentebb írt árban magasabb kategória és egy használt erősítő. Nyilván ha a media marktban vásárolsz akkor 2-3x ekkora összeggel számolj.

U.i.:

2016. febr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hát USB a minimum, de amikor linkeltem azokat, akkor még 4 volt eladó, ebből 2 USB-s
2016. febr. 3. 19:52
 6/6 A kérdező kommentje:

és csak hátul van 2 hagszóró, több nincs.

meg még ezt néztem, szerinted:

[link]

2016. febr. 3. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!