Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Használ még valaki videomagnót?

Használ még valaki videomagnót?

Figyelt kérdés
Én elvétve még poénból előveszek egy-egy VHS kazettát. Van valaki rajtam kívül, aki még használja ezeket a készülékeket?

2016. febr. 15. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Néha digitalizálásra, ami még VHS-en van, és megőrzésre érdemesnek tartom (no meg más forrásból beszerezhetetlen).
2016. febr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Akkor sem használtam, amikor még nem volt más.
2016. febr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem! Régi akció, sci-fi, kaland, és fantasy filmek, amiket még anno '93-95 körül VHS-en néztünk apámmal, szinte majdnem mind fent van neten, megtaláltam, illetve a DVD-gyűjteményemben is akad pár ilyen film a többi megannyi jó film között, minden műfajban a '80-as évektől napjainkig. Tehát tuti, hogy minden film elérhető valahonnét digitalizált formában, így felesleges. Meg aztán egy idő után a szalag elernyed, használhatatlanná válik.
2016. febr. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Én momentán videomagnó párti vagyok. Van egy rakás olyan filmem, ami még a gyökér mindent újraszinkronizálunk korszak előtt készült és vettem fel. Ami mára már élvezhetetlen az elszúrt szinkron miatt. És ezeket a szinkronokat adják ki DVD-re is. Amennyiben meg fent van a neten, az sem biztos, hogy az eredeti szinkronnal lelhető fel.

Sajnos a sok "életből felmentett", magát gyereknevelésre alkalmasnak mondott szülő, a felelősséget a médiára terheli, mivel azt hiszi, hogy a kölyke abból tanul, amit lát (tisztelet a kivételnek). Ebből következik az is, hogy a régi poénokkal és beszólásokkal teli akciófilmek, vígjátékok értelmetlenné, élvezhetetlenné válnak.

Továbbá vannak olyan vidókazettáim, melyek több, mint 25 évesek és még mindig élvezhető a rajtuk lévő anyag, bár látszik már ezeken a szalagokon a lemágneseződés jelei.


Üdv.

2016. febr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Rögzítésre nem, de digitalizálásra és videonézésre igen. Érdekes hogy van olyan szalagom ami legalább 25 éves és olyan mint anno, írott dvd-m pedig már kukáztam mert elavult álltában a polcon 5 év alatt.
2016. márc. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
én egy JVC készülékkel tolom, elsősorban digitalizálásra használom, de néha jó nosztalgiázni a 90-es évek elején felvett filmekkel. :)
2016. márc. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Igen, használok. Személy szerint jobban szeretem a VHS-t, mint a DVD-t. :) Rengeteg olyan filmem van, amit azóta sem vetítettek le a tévében, pl. Kismalac az öcsikém, Dr. Jekyll Junior. Jó őket visszanézni, amikor kedvem támad hozzá. Nostalgic feeling. <3
2016. ápr. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én szoktam néha használni, régen sokat néztem horrorfilmeket VHS kazettán, és nemcsak VHS-en hanem Betamax kazettán is!

A fiam még gyakrabban használ videomagnót, magyar TV csatornák arculatait szokta visszanézni rajtuk, amiket régebben felvett rájuk!

2016. dec. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én csak betabux kazettákat nézek
2019. nov. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!