Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Régi csöves rádió búg mit tegyek?

Régi csöves rádió búg mit tegyek?

Figyelt kérdés
Régi csöves rádió ...minden eredeti tartozék, de bedugom és csak búg
2016. febr. 15. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Feltehetően a csövek is elöregedtek meg az elektrolit kondenzátorok is kiszáradtak.
2016. febr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Gem1 ***** válasza:

Először is kapcsold ki és húzd ki a hálózati dugóját a konnektorból.

Majd válaszolj az alábbi kérdésekre:

Mi a szándékod a rádióval? (használni akarod, meghagyod szobadísznek, megjavíttatod, és eladod stb.).

Mi a tipusa? (a hátlapon megtalálod, és így meg tudjuk nézni a szervizkönyvekbe)

Meddig volt bekapcsolva a rádió? (a csöves készülékeknek akár egy perc is kell a csövek felfűtéséhez)

A búgás alatt hallatszott-e pattogó, recsegő hang?

A hangerőt felcsavarva erősödött-e a búgás?

Amúgy ne próbáld kellő szakismeret nélkül megjavítani, mert "megrázó" élménybe lehet részed!

2016. febr. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hallgatni szeretném ha hazamegyek elmondom a típusát mert most igy fejből nem tudom ,nem akarok hülyeséget mondani! Elég ideig be volt kapcsolva , nem recsegett és a hátulját én nyitottam fel először, ezt garantálom
2016. márc. 10. 13:04
 4/5 A kérdező kommentje:
... Még nem votl piszkálva ahogyan láttam
2016. márc. 10. 13:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor az a nagy hengeres alumínium kondenzátor halt meg benne. Ezeket ideiglenesen meg lehet buherálni de inkább nem mondok semmit mert veszélyes lehet.

Viszont lehet csőhiba is, ehhez egy multiméter és gépkönyv kellene az anód és rácsfeszek miatt. És ami a lefontosabb ne nyúlj bele mert hálózati feszültség van mindenütt a csöves cuccokban de még kikapcsolt állapotban is azokban a nagy fényes kondikban. Ezeket is ki kell mérni hogy kisült e teljesen amikor szabad kézzel belenyúlsz.

Igaz én már 12 évesen javítottam ilyeneket de azért elmondom.

2019. febr. 10. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!