Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi okozhatja azt a problémát...

Nagyobbik-kisbíró kérdése:

Mi okozhatja azt a problémát a Genius márkájú 2.1-es hangfalszettnél, hogy magától "elmegy" a mélynyomó?

Figyelt kérdés
A készülék ki-be kapcsol(gat)ásával megszűnik a probléma hol hosszabb, hol rövidebb időre. A mélynyomót az egyik hangfalba kell csatlakoztatni, összesen egy ki/be kapcsoló és egy hangerő szabályzó van rajta.

2016. febr. 16. 09:58
 1/6 dirtboy ***** válasza:
vagy valami kontakt hiba vagy valamiért melegszik az erősítője és az oldhat le,szerintem
2016. febr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez hogyan orvosolható, itthon magamnak tudom esetleg javítani?
2016. febr. 16. 11:23
 3/6 dirtboy ***** válasza:
szerintem bízd műszerészre,egy tv szerelő bármi aki jártas hasonlóban meg tudja szerintem nézni mivel van gond.
2016. febr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2016. febr. 16. 13:48
 5/6 anonim ***** válasza:

és mikor elmegy a mély akkor ha fel/le tekergeted a hangerő potit akkor pattog,esetleg visszajön a hangja?

Nem tudom pontosan melyik típus van neked, de első körben inkább valami kontakt hibára tippelnék. Valóban gyanús a túlmelegedés is viszont minden geniusban csavarral van felfogatva a hűtőborda. Szerintem más lesz itt a ludas.

Szerintem a poti a hibás. Ha valamelyik drágább típusod van akkor ilyesmi van benne:


[link]


ha olcsóbb, egyszerűbb akkor valami mezei párszáz forintos. Ha van minimális elektronikai tudásod meg egy forrasztód, akkor magad is meg tudod csinálni. Nem egy nagy szám. Azért egy multiméter sem árthat hozzá. Pl. a poti lábkiosztása lehet,hogy más (bár 99% hogy pontosan ez való bele). pl. sw-hf2.1 1xxx es fadobozosban.

Próbáld már meg a kábeleket meg a foglalatot megtisztogatni. A genius szereti a din foglalatot ami eléggé szeret kontakthibás lenni. Mondjuk ezen valószínűleg rca van. de azért megér egy próbát :)

2016. febr. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem, semmi nem változik ha tekergetem a hangerőt. Egyszer szétszedtem, elég egyszerű szerkezetnek tűnt, de akkor nem volt nálam semmi műszer. Egyébként az egész rendszer típusát tekintve ez egy Genius SW-S2.1 200 jelzéssel ellátott kis egyszerű hangfalszett. Ha más nem elviszem egy műszerészhez. Sajnos elektronikai tudásom elég csekély, de nem tűnik nagy dolognak esetemben beleforrasztani egy új alkatrészt a régi helyére, ezért gondoltam, hogy előbb itt érdeklődöm.
2016. febr. 18. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!