Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Komolyan, akár 65 fényévnyi...

Komolyan, akár 65 fényévnyi távolságból is befoghatóak a földi rádió/tv adások (arra alkalmas készülékkel)?

Figyelt kérdés
2011. júl. 16. 23:52
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
szerintem olyan távolságban már 1-2 Földről származó foton jutna kilóméternyi területekre, vagyis elég nehéz lenne érzékelni. (a rádióhullámok is fotonokból állnak)
2011. júl. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze, csak ott a 65 évvel ezelőtti adás megy.
2011. júl. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Arra alkalmas készülékkel igen.


Elsőnek: akkor miért van az, hogy egy akár több száz fényévre lévő csillag fényét (fotonjait) akkor is látom, ha a fejem pár centivel arrébb mozdítom? A Föld mozgásáról már nem is beszélve. Amit te írtál, úgy csak fel-fel villana néha egy-egy csillag.

2011. júl. 17. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És te szerinted mit fogsz a rádióddal, ahol nincs adás az ősrobbanás zenéjét hallhatod.
2011. júl. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

01:11


egy csillag kábé 100000000000-szor több fotont bocsát ki, mint az összes földi rádióadó együttvéve.

2011. júl. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


1974-ben küldtek egy üzenetet egy 25 EZER fényévre levő gömbhalmaz felé. Szerintem nem küldték volna, ha eldisszipálna 65 fényév után. Szóval elég valószínű, hogy lehet fogni más adásokat is.


Persze lehet vitatkozni, hogy azt nagyobb adóteljesítménnyel adták, mint a mai TV adásokat...


Részletek: [link]

2011. júl. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy olvastam, hogy a földi adások, 0,3 fényévre foghatók a Föld körül. Viszont, az irányított adásokat 65 fényévnyire is befoghatók.
2011. júl. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, számos olyan csillag van, amely már lehet, hogy régen nem is létezik, régen megsemmisült, de a fénye még csak most ér ide.
2011. júl. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!