Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hangszóróhoz vezetékes hangerő...

Hangszóróhoz vezetékes hangerőszabályzót lehet külön venni valahol? (Genius sw-j 2.1 1200)

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy nem működik rendesen a hangerőszabályzó távirányítója a hangszórómnak, valószínűleg érintkezési hibás, mert legtöbbször csak az egyik hangszóró szól, de ha elmozdítom a hangerőszabályzót, néha szól mindkettő. Nem a bemenet vagy a hangszóró rossz, mert próbáltam, ha az egyik bemenetbe dugom a hangszórót, akkor ott mindkettő szólt. Magát a vezérlő részét nem látom, hogy szét lehetne szedni valahogy, bár sajnos annyira nem is értek hozzá.


Tehát gondoltam veszek egy másikat, de végigböngésztem a netet és semmit sem találtam. Veszprémben lakok, de a szervíz ami írta, hogy javítanak hangszórót, valójában nem javít, mást meg nem találtam.


Ha esetleg tudnátok akármilyen ötletet adni azt megköszönném!


Ilyen a hangerőszabályzóm:

[link]



[link]

Ilyen pedig a vezeték rajta. Esetleg ennek tudja valaki a típusát a kábelnek? Habár sajnos nem cserélhető...


Előre is köszönöm a segítséget!



2016. márc. 13. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden javítható,de szerintem vedd fel a kapcsolatot a márka szervizzel.Mond el mi a gondod és van e a közeledben ilyen javító részlegük.


[link]

2016. márc. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi, felhívom akkor Őket majd.
2016. márc. 14. 23:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy jobb képet csinálhatnál a hangerő szabályzóról. Pl. a másik oldaláról. Valószínűleg egy motoros potméter lesz az. Ebay ről lehet venni. A kábelt pedig ebay en keresd. 6 pin mini din round a neve. Itt van hozzá csatlakozó. Viszont sokkal valószínűbb,hogy a foglalat a ludas. Cserélhető a kábel is, csak le kell csekkolni,hogy melyik kábel melyik tüskére megy. Pl. egy multiméter szakadás jelző funkciójával. Viszont én biztos vagyok benne, hogy nem a kábel hanem a foglalat rossz. Amúgy nem nagy vasziszdasz megjavítani. Bár mikor még genius hangfalakat javítottam nem volt ilyen kivezetett hangerő szabályzós modell. Nem ismerem. De azért várhatóan nem sok minden lehet benne.
2016. márc. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyen a bemenet, de ezt nem hinném, hogy ki lehet szedni. Nincsenek rajta csavarok se, vagy akármi, hogy szét lehessen szedni. Ilyet külön meg nem találtam sehol. Na, majd felhívom legfeljebb a Geniust, csak még egy ismerősömre várok, hátha tud valakit ajánlani... A kábel nevét köszönöm, valahogy rájövök majd, hogy lehetne kiszedni, csak ugye elrontani sem akarom. Egyébként, ha egy kicsit megrázom a cuccot (nem durván), és úgy hagyom, akkor szól mind a két hangszóró, de egy idő után megint csak az egyik. Illetve ha tekerem a hangerőszabályzót meg recseg. Egyébként finoman bántam vele, talán egyszer ha leesett, de akkor sem magasról, meg ilyesmi...


Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz!

2016. márc. 18. 13:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a 6 tűs din csatlakozó a távirányítóból megy a mélynyomó hátuljába? Én arra a bemenetre gondoltam. A 6 pin din anya csatlakozóra gondoltam. Ott szokott általában a gond lenni. Vagy lehet a poti a hangerő szabályzóban. Szerintem nincs összeragasztva. Valami pattintós összerakásra tippelnék. A genius cuccok elég szar alkatrészekből vannak összerakva viszont nagyon jól javíthatóak. Leszámítva az 5.1 es felső kategóriás készülékeit. Abban van 1-2 alkatrész ami gyakran megy tönkre és egyszerűen nem javítható. Nem beszerezhető.

A tiédnek nincs nagy baja. Én a helyedben kicsit feszegetném azt a hangerő szabályzót hátha rájössz hogy lehet szétszedni. Ha megvan akkor csak ki kell forrasztani egy alkatrészt és ugyan olyat visszatenni. Elsődlegesen még mindig azt mondom,hogy az a kábel lesz a ludas méghozzá vagy az apa,vagy az anya. Ez a din csatlakozó egy nagyon rossz megoldás. Esetleg valami kontakt spray vel fújd be az apa véget aztán párszor járasd meg úgy nedvesen az anyában. Ez eléggé perverzen hangzik amúgy :) Természetesen ne áram alatt csináld a procedúrát. És egy kis időt várj hogy megszáradjon rendesen. Kicsit fura ez a din es megoldás a hangerő szabályzóhoz. De mindegy.

2016. márc. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!