Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Schneider MIDI 2265 CD HI-FI...

Schneider MIDI 2265 CD HI-FI torony tetején egy lemezjátszó van aminek a fordulatszáma túl gyors. Hogy lehetne az optimális 33-as fordulatszámra hozni? Többi lent.

Figyelt kérdés
A szóban forgó HI-FI-t a nagynénémtől kaptam Németországból. Mikor kibontottam nem indult be csak halk zaj hallatszott. Kibontottam és kiesett belőle egy kicsi biztosíték (egy pici üvegcső egy szállal a közepén) ami 2A. Összesen 3 db van mind más erősségű. Nem tudtam visszatenni mert letört a láb ahova betehetném. Úgy oldottam meg, hogy rézdróttal összekötöttem a csatlakozási pontokat. Most működik a rádió, a cd lejátszó a lemezjátszó, csak a kazettát nem próbáltam. A lemezjátszón sajnos nincs pitch. Mi az oka, hogy "siet" a lemezjátszó? Hogyan oldhatnám meg, hogy normálisan menjen?

2016. márc. 14. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom nem a 45-ös kislemez fordulatra van kapcsolva a sebességválasztó.(?)

Tehát.Ha a 33-as fordulatra van kapcsolva és picit gyorsabb a lejátszás, akkor a következőt tudod megcsinálni:

Szétkapod a készüléket, és megkeresed a lemezjátszó motorját.Annak az alján elvileg van két lyuk.E lyukak mögött van két potméter, melyekkel állítani lehet a fordulatszámot.Az egyik a 45-ös, a másik a 33-as fordulatért felelős.

Tehát kell egy kisfejű csavarhúzó ami pont beleillik a potméterbe, és lejátszás közben fülre beállítid a megfelelő sebességet.

2016. márc. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sikerült beállítani.
2016. márc. 15. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!