Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A két adathordozó körül...

A két adathordozó körül melyiket részesítitek előnyben? A VHS-t vagy a DVD-t? Továbbá szeretitek-e az olyan retrokütyüket, mint a képcsöves TV, lemezjátszó, magnókazetta, diavetítő, nyomógombos telefon, Nintendo videojáték, analóg fényképezőgép?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy a legtöbb okostelefon nem bírja az ütődést, nagyon kell vigyáznia az embernek, hogy el ne ejtse. Emellett az LCD, LED Tv-ket sem lehet akárhol megérinteni.



Ha már az adathordozóknál tartunk. Tény és való, hogy a videokazetta ma már elavultnak számít, ugyanis a legtöbben DVD-re írják ki a letöltött filmeket. De! A DVD sérülékenyebb és kevésbé időtálló, mint a videokazetta. Éppen ezért én legtöbbször, ha filmet akarok nézni, mindig a VHS-t választom. Egy kezemen össze tudom számolni, hány darab DVD-m van. (Csak az a pár film, amelyeket nem találtam meg letöltőoldalakon vagy nem adtak ki DVD-n). Egyébként az üzletvezető azt mondta, hogy sokan a mai napig VHS-re rögzítenek filmeket, attól függetlenül, hogy a DVD kiszorította.


A 6 fejes Samsung videomagnónk nem olyan régen beadta a kulcsot. Még '96-ban vettük, a feji része ment tönkre, a húgom ugyanis kisebb korában sokszor tekergette a kazettákat oda-vissza, szerencsére már leszokott róla..


Édesapám a napokban bement a tőlünk 30 km-re levő 20000 fős kisvárosba, és a használtcikk-kereskedésben vett egy Hitachi videomagnót, ami szintén 6 fejes.


Véleményem szerint hihetetlen feelingje van. Emlékszem, amikor hazaértem az óvodából, gyakran néztem videokazettán filmeket, illetve Anyukám előszeretettel vetített nekem diafilmeket. És még az is a fejemben él, amikor az unokatestvérem összekötötte a képcsöves TV-t a Nintendo-val.


Félreértés ne essék, nem vagyok rugalmatlan, egyszerűen csak arról van szó, hogy sok retrokütyüt jobban szeretek, mint a maiakat.



#DVD #analóg #VHS #videójáték #retró #képcsöves televízió
2016. jan. 24. 10:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Dvd-t, most azzal nem tudok mit kezdeni, hogy te a retró cuccokra vagy rácuppanva, egészségedre.
2016. jan. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Én szeretem a mai és a "régi" dolgokat is. Persze DVD-vel egyszerűbb volt az élet, ma meg már azt sem használjuk.


A LED televíziókat jobban szeretem,amúgy sem akarom sehol sem megérinteni. Miért akarnám?

A magnókazettáimról viszont a mai napig nem tudok lemondani. Anno még a rádióból felvett zenék vannak rajtuk meg még eredeti is akad. Ezek remélem kitartanak egy darabig.

A nyomógombos telefont viszont már nem szeretem. Amúgy is vigyázok a telefonomra, egyet sem törtem még ripityára. Egyszerűbb a maiakkal az élet.


Amúgy nem is olyan rég gondoltam arra, hogy van-e még valahol VHS téka. Szívesen körülnéznék ott, mivel van egy film, ami soha nem jelent meg DVD-n, csak VHS-en volt meg nekünk eredetiben, de eltűnt.



Összességében pl. mikor filmet szeretnék nézni, akkor csak megnyitok egy mappát a gépemen, és kiválasztom azt, ami éppen lejött már. Szóval néha-néha jó használni a régi dolgokat, de nem folyamatosan.

2016. jan. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

VHS magnóm van. Évek óta nem volt benne kazetta.

DVD-t sem használok. áttettem mindet HDD-re onnan játszom. Szebb, mint amit a DVD lejátszó produkál (lehet, hogy cserélni kéne)

Feketelemezem van, de a lemezjátszó tönkrement. A lemezek tartalmát letöltöttem netről (a lemez megvan így nem illegális)

Csöves rádiókat gyűjtök azokat néha hallgatom is.

Orsós magnóm van, néha hallgatom

A diafilm nagy buli, ahhoz társaság kell. Apu tudta nagyon a műfajt.

A telefon szerintem is nyomógombos vagy tárcsás, de okostelefont használok, mert egyszerűbb, mint egy telefon és egy tablet (igaz, akkor lenne egy használható telefonom és egy használható tabletem)

2016. jan. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
a vhs-t direkt kihagytam a minosege es rovid elete miatt. gondolok itt a szakadasra, gyurodesre, csikozasra stb. dvd volt nehany, de most mar minden filmet avi. mkv stb formatumba orzok. a vinyl lemezeket, kazettakat is felretettem, mp3-at hallgatok. a fotofelszereles is pihen, digi fenykepeken archivalok. pedig nem tini vok ;)
2016. jan. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Értem. Úgy gondolom, hogy a VHS kevésbé sérülékeny és időtállóbb. Viszont ahány ember, annyi vélemény. :)
2016. jan. 31. 14:02
 6/12 anonim ***** válasza:
Régen mindennek megvolt a normális helye, a hangnak a kazetta és cd, bakelit. A videónak a videókazi és a diszk, a képeknek a filmtekercs. Most pedig tiszta káosz van, minden megfoghatatlan és abszolút nem mobilis.
2016. márc. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Így igaz, kedves utolsó! :) Örülök, hogy egyetértesz Velem..
2016. márc. 14. 20:22
 8/12 anonim ***** válasza:
14%
Hülyeségeket beszélsz, attól még, hogy te megszoktad, hogy zenét kazettáról hallgatsz, regényt könyvből olvasol, filmet meg szalagról nézel még semmit nem jelent.
2016. márc. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
22%
akkor robur mentőautó menjen érted meg a hullaházból kézmosás nélkül menjen a szülő nőhöz a doki?
2016. ápr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem nem retro egyik sem, hiszen mindennapi használatban vannak. Szeretem használni őket. Kivéve a Nintendo hiszen azt már több mint harminc éve kinőttem :-D

Mondjuk egy betacam vagy hasonló, vagy egy Orion fekete fehér tv és pajtás fényképezőgép szint az már retrós lenne.

2018. júl. 14. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!