Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Externet mennyire megbizható...

Externet mennyire megbizható és korrekt szolgáltató?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most készülök új helyre költözni ahol csak ADSL van meg egy mikróhullámú cég. És arra gondoltam hogy az Externettől kérném a netet (Telekom vonalon) ez mennyire tartjátok jó ötletnek?

Tapasztalatok Externettel kapcsolatban?



#ADSL #net #Telekom #externet #mikróhúllámú internet
2016. márc. 15. 17:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, hogy Telekom vonalon miért az externetet választottad internet szolgáltatónak. Tudomásom szerint ezek a kicsi szolgáltatók ott szolgáltatnak, ahol a nagyoknak nem éri meg, mert extrát kell szolgáltatni, ami több díjjal jár
2016. márc. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem 2005 decembere és 2015 júniusa között volt először TVNet, majd amikor azt felvásárolták Externet ADSL-em Telekom telefonvonalon, kezdetben telefonos majd később 2012-től csupasz ADSL-ként.


Az Externettel, mint szolgáltatóval sosem volt problémám, ha hiba merül fel, azt bár az Externetnek jelzed, a javítást a Telekom munkatársai végzik. A számlázás mindvégig korrekt volt, ha újabb hűségnyilatkozatot kötöttem, jóváírták, ha éppen többletem volt, nem voltak érthetetlen díjak. A szolgáltatás a kezdeti 1-2 hónapot kivéve, amikor utólag kiderült, hogy a számítógépem hálókártyája nem volt megfelelően telepítve mindvégig stabil volt, az előfizetett letöltési sebességet kezdetben 512 kbit, később 1, 2 majd 5 MBit mindvégig tartani tudták, Budapesten keleti részén, kertvárosi környezetben. Évente 1-2 olyan alkalom volt, hogy nem volt net, ez általában saját magától, vagy éppen hibabejelentés után mindig megjavították.


A váltás oka az volt, hogy megjött a Digikábel optikai hálózattal, amivel az Externet ADSL-e árban, sebességben nem versenyképes.


# 1:


Az ADSL fénykora idején, a 2000-es évek közepén általános volt, de még ma is létezik ilyen, hogy ha Telekom telefonvonalad van, más a Telekommal szerződésben álló szolgáltatóval is köthetsz szerződést internetre, pl. az Externettel. A szolgáltatást ekkor az Externet veszi meg a Telekomtól, amit majd továbbszámláz neked, általában párszáz forinttal olcsóbban, mint a Telekom. A szolgáltatást ugyanúgy a Telekom nyújtja, ha hiba van a Telekom szerelői jönnek. Nincs mögötte viszont az a jelentős marketing tevékenység, amit a Telekom nap, mint nap végez, illetve az a furcsa árukapcsolás, hogy ha tévét és ADSL-t rendelsz telefon nélkül, drágább, mint ha telefont is rendelsz, de nem használod.


De ugyanez fennáll például a Lidl Blue Mobile szolgáltatásánál is, mely jelenleg a legolcsóbb prepaid mobilszolgáltatás. Ott is a Telekom a szolgáltató, ugyanolyan 30-as számod van, mint bárki másnak, csak mondjuk nincs csilivili ügyfélszolgálat a bevásárlóközpontokban. Cserébe 14 forinttal kevesebbet fizetsz a percdíjért és az SMS-ért, mint a Telekomnál hasonló prepaid csomagban.

2016. márc. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Cserébe 14 forinttal kevesebbet fizetsz a percdíjért és az SMS-ért, mint a Telekomnál hasonló prepaid csomagban."


Ráadásul a Blue mobil-nál 1290 Ft az 1 GB-os mobilnet, míg a Telekomnál ennek az árnak a dupláját ( 2490 Ft ) gombolják le rólad az 1 gigáért cserébe.

Nálam ha feltöltőkártyás előfizetésről van szó, akkor a Blue mobile-on kívül más szóba se jöhet. :)

2016. márc. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!