Miért zúg a tv, a scart csatlakozó miatt? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Van egy fullHD LED tv-m, ami a sat beltéri egységgel scart csatlakozóval van összekötve,mert a beltérin csak olyan kimenet van,analóg. Nem is a képpel van bajom,hanem hogy ha a tvt,akkor elkezd zúgni,ez leginkább akkor hallható,mikor valami fehér színű és reklámokkor,de film közben is nagyon zavaró. Tudnék valamit csinálni ezzel?

2016. márc. 22. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:

A kábel hibája, nem jó az árnyékolása.

A szolgáltatótól kérj a beltéri helyett inkább CI+ kártyaolvasót. Feltéve ha a tévédben van S tuner.

Típus?

2016. márc. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 axonbite ***** válasza:
a hang frekvenciát át kell állítani 6.5MHz-re ha jól emlékszem . a hang beállításoknál nézz körül
2016. márc. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ausztriában vagyok,nincs szolgáltató, satellitről fogjuk az adást,így ingyen van. :-)
2016. márc. 22. 18:32
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs ilyen,hogy hangfrekvencia, amit állítgatni lehetne :(
2016. márc. 22. 18:47
 5/8 axonbite ***** válasza:
akkor a beltéri egységen keress hang-al kapcsolatos beállítást keresni.
2016. márc. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
attol is zúghat ha a tv amiatt hangosabbra van állitva ,mert a beltérin kevesebb a hang
2016. márc. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
a beltérin sincs ilyen beállítás, néztem, úgy egy fokkal jobb,ha a beltérin van a hang maxon,a tvn állítgatom utána,de így is zavaró sajnos
2016. márc. 23. 10:13
 8/8 ersterobi válasza:

SCART: zúgott az új LED-es TV-nk a UPC/LH-COM által adott beltérivel. Úgy szüntettem meg, hogy a beltérin 100% MAX-ra vettem a hangerőt, a TV szabályzóján meg nagyon kicsire, kb. 15%-ra. Egyből eltűnt a zúgás, szépen tisztán szól.

Egyébként ez a tetű AKAI Monitor/TV istennyila nem hajlandó megjegyezni a bemenetet, minden bekapcsoláskor PC-jelet mutat és mindig kézzel kell átváltani ezt a hulladékrakást a bemenetre. Emiatt lett a régi vacak SCART rácsatlakoztatva és azzal AUTOMATIKUSAN észlelte a jó bemenetet.

Kíváncsi vagyok meddig. :D

A vevőnek a villamomérnök bátyja ajánlotta a szuperjó AKAI márkát 2 év garanciásan, azóta is folyton ez a probléma. :D :D

2018. dec. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!