Mi baja lett a TV-mnek? Érdemes javíttatni?

Figyelt kérdés
Van egy 72 cm-es orion crt tv-m. Pár napja összeesett a kép meg torz lett középen végig vízszintesen. Egy darabig ment, bár sok próbálkozásra kapcsolt be ebben az állapotában. Utána az lett, hogy egy kék csík jelenik meg rajta, de ekkor azonnal bekapcsol, viszont pár másodperc múlva készenlétre vált. Mi lehet a baja? Lehet javítani? Érdemes? Semmiképp sem szeretném kidobni, mert amúgy tök jó képminősége van (bár tudom, hogy nem hd).

2016. ápr. 1. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:

CRT? Jó képminőség? Orion?


Felesleges javíttatni. Vegyél újat.

2016. ápr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ennél azért egy kicsit konkrétabb választ várok. Egyébként meg ha netán olcsó a csináltatás, nem kívánok egyelőre újat venni.
2016. ápr. 1. 22:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Azt, hogy neked mennyire éri meg javíttatni, azt csak te tudod. Mennyit használod, elég-e neked az alacsony felbontás. Ha megelégedsz a tvddel, és nincs pénzed újat venni, és nem is tudsz rá gyűjteni, akkor ha találsz a környéken valakit, aki 10 ezer alatt megcsinálja, akkor legyen.


Én személy szerint nem ajánlom, nem költenék ilyen régi darabra egy fillért sem. (Esetleg számítógépen tudsz online tvzni).


30-40 ezerért akár újonnan, de inkább használtan lehet szerezni fullhd tvket. Ez azért nem olyan rengeteg pénz, alig több annál, amennyiért átlagosan meg szokták csinálni a szakemberek.

2016. ápr. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyjából 15000 Ft-ig talán megéri a javíttatás számomra. És még mindig úgy vagyok vele, hogy nekem nem szükséges a full hd. Én tényleg ragaszkodok ehhez a régi darabhoz, 2006 óta kifogástalanul ment, csak ezen a héten adta meg magát. De valóban crt tv-k közt is ritka darabról van szó. Meg tulajdonképpen arra is kíváncsi lennék, hogy mi baja lehet.
2016. ápr. 2. 08:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az eltérítés ment ki benne, ez szinte egészen biztos. Ha szerencséd van, akkor csak az egyik félvezető, esetleg a függőleges eltérítés tápfeszültsége (ez valószínűtlenebb).

De lehet, hogy maga az eltérítő tekercs ment zárlatba, akkor viszont bajban vagy.


Aminek legkisebb az esélye (de legolcsóbb a javítás), ha csak egy forrasztás lazult ki. Én meg már kíváncsi vagyok milyen televízióról is van szó pontosan, hogy ennyire ragaszkodsz hozzá. Merthogy én a 80 centis, sík képcsöves, 100Hz -es Panasonic -hoz ragaszkodom, az teljesen egyértelmű.

2016. máj. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egy 80 cm-es Orion crt-ről van szó, dupla tunerrel. Sok éve nagyon jól szolgált, nem akarom kidobni csak úgy.
2016. máj. 6. 08:43
 7/7 homo ludensz ***** válasza:

Megértem a ragaszkodásodat mert nekünk is van az egyik szobában egy dög nehéz "púpos" Samsung tv.-k ami megy jó 15 éve. Már 100x kicserélhettük volna nem csak a HD. végett hanem képalkotás arányszámai is változtak s nem tudja követni.

Akkor érdemes neked foglalkozni a javíttatással ha eredeti Orion tv. Nem néztem utána mikor adták el a márkanevet.

2016. máj. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!