Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy lehet az, hogy egy külső...

Hogy lehet az, hogy egy külső merevlemez a számítógéphez kötve jól működik, az okosTV-hez kötve pedig már nem?

Figyelt kérdés

Vettem egy 2 TB tárhelyű Toshiba külső merevlemezt usb3-as, de a leírása szerint usb2-vel kompatibilis. Elsődlegesen a 3D TV-mhez vettem, hogy arról játsszam le a 3D filmeket. Amikor a számítógéphez csatlakoztattam, gond nélkül működött, fel is másoltam rá kb 1 TB 3D filmet. A vinyó LED lámpa kéken világított.


Amikor azonban a TV-vel kötöttem össze (USB 2-es hosszabbítóval), már furcsán viselkedett. A LED lámpa fehéren világított, vinyó furcsa kattogó hangot adott kb. 3 másodpercenként, a kattogások között próbált felpörögni, de nem sikerült neki. A TV persze nem ismerte fel. Megpróbáltam a saját USB kábelt közvetlenül a TV-be dugni, a LED lámpa még mindig fehér, de már a vinyó nem kattogott. Aztán kb 10 másodperc múlva a TV írta ki, hogy az USB eszköz túláramot kapott, a merevlemez ekkor ki is kapcsolt.


Gondoltam ennyi volt a külső vinyó, kész, elszállt, vége... de nem. Visszakötve a számítógépre ismét kék LED lámpával világít, gond nélkül tudok rá másolni, az összes filmet lejátssza.


Vajon a TV-n miért nem működik rendesen, a számítógépen meg miért igen?


A TV amúgy egy Panasonic P50ST60E típusú TV. Van egy másik külső vinyóm is, az régebbi fajta és még "y" alakú USB kábele van (azaz 2 USB portba kell bedugni), az gond nélkül működik a TV-n.


Lehet, hogy az új vinyó nem kap elég áramot a TV-től? De akkor miért azt írta ki, hogy túláramot kapott? Nem értem.



2016. ápr. 2. 19:39
 1/6 Gugu Gabor ***** válasza:
Jól sejted hogy a winyó túl nagy áramfelvételével van a gond, hogy miért ezt írja? fene se tudja fordítási hiba nem tudom?
2016. ápr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az overload nem túláram.
2016. ápr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a TV meg a PC gyártók nem nagyon törekszenek egyetértésre a komplabilitás tekintetében.
2016. ápr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%
A túl nagy áramfelvétel a probléma, és valószínűleg fordítást végző személy nem értette (megfelelően) a szöveget. Nálam is ugyanezt csinálja asztali gépen az egyik külső merevlemezem. Próbáld meg az Y kábelt használva összekötni a TV-vel a meghajtót (bár gyanítom két porthoz nem tartozik külön áramellátás, de hátha...), vagy külső tápegységet használva (már ha lehetőséget ad rá a külső merevlemez).
2016. ápr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy, milyen fàjlrendszerű a lemezed.
2016. ápr. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 vatafak ***** válasza:
másik usb portban próbáltad? amúgy a kék fény nálam usb2-t a fehér usb3-at jelent
2016. ápr. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!