Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » TV csatornák esetében kötelező...

TV csatornák esetében kötelező a logo, rádió csatornák esetében miért nem alkalmaznak hasonlót?

Figyelt kérdés
Tehát valami rejtett hangszignált, ami folyamatosan jelen van a sugárzott adásban, egyfajta audió vízjel / watermark, ami természetesen nem hallható, nem zavarná az adás élvezetét. Így azonosítható lenne, melyik rádió csatornáról származik pl egy felvétel.

2016. ápr. 6. 01:22
 1/6 Boda Gergő ***** válasza:
48%

És ezt hogyan viteleznéd te ki?


Az én variációim:


1) a watermark emberi füllel is hallható folyamatosas jel az adás alatt. A gond zavarja az adást, mivel közben ött van mint "zaj"


2) az emberi fül számára nem hallható frekvencia tartományú jel. A gond, minek ha nem hallod akkor olyan mint ha nem is lenne.


Erre vannak a rádiós berkekben csak tücsköknek hívott köznyel álltal szignálnak nevezett hang két három számonként. pl: Ozone Fm, napjaink legjobb zenéivel , 3 számmal később Ozone Fm Győrben a 103.1-en.

2016. ápr. 6. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
2016. ápr. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
És az rds mit is segít azon, ha egy felvételt hallgatsz, hogy melyik adóból lett felvéve? Szerintem az csak a rádió kijelzőjén írja ki az infókat.
2016. ápr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szirty ***** válasza:

TV csatornák esetében kötelező a logo?

Ki kötelezi őket erre és milyen szabályai vannak?


Az nem lehet hogy ez egyszerűen csak lehetőség amivel élnek?

A rádió adás esetén nincs ilyen technikai lehetőség.

2016. ápr. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"TV csatornák esetében kötelező a logo"

Ezt nem is tudtam.

Mióta az?

A biciklire se kötelező a lakat.

2016. máj. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szirty ***** válasza:
Talán nem a hatóságilag, rendelet/törvény által előírt kényszerre gondolt (nem tudom van-e ilyen) hanem a TV csatornák versengése okán szükségszerűen előálló kényszerre...
2016. máj. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!