Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mélyláda kiiktatása alternatív...

Muntyipeti kérdése:

Mélyláda kiiktatása alternatív megoldás van?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Adott az autóm: Hyundai coupe

A két ajtóban és a hátsó ülésnél vannak hangszórók gyárilag,

plussz egy blaupunkt erősítő és egy láda, ezek ugye nem gyári alkatrészei az autónak!

Szeretném kidobni a ládát, ugyanis ha az bent van, nincs csomagterem, viszont a hangos zenét is szeretem! Pláne ha még szépen is szól!

Tudnátok mondani valami lehetőséget, hogyan lehetne kiiktatni a ládát úgy, hogy a hangerő is megmaradjon, szépen is szóljon és legyen hozzá brutál basszus?

Nem okoz problémát, ha esetleg kárpiton kell változtatni.

Ha kellenek képek a csomagtérről vagy ajtóról, hangszórók elhelyezkedéséről, szóljatok és teszek fel!



#autóhifi #mályláda
2016. ápr. 29. 22:05
1 2
 1/11 dirtboy ***** válasza:

Ha nincs mély nincs brutál basszus sem.

Áruld el az erősítőd típusát és a nyomód típusát.

Szerintem egy erősebb erősítő,kisebb de jobb nyomó kombinációja megoldás lehet.

2016. ápr. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Megoldás lehet mèg az ülès alá tehető mèlynyomó, de szerintem a gyáriak komolyabbra cserèlèse ès egy jó ajtószigetelès már sokat javítaná a mostani állapothoz kèpest is. Lehet mèg akár jó ovál hangszóró is hátra, vagy a kisebb Láda+komolyabb erősítő kombó, vannak lehetősègek.
2016. ápr. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Semmi esetre sem szeretnék ládát betenni! Ez lenne a cél, hogy kivegyem.

Hátsó ülés alatt nincs helyem, első ülés alatt is csak 8cm. A lapos ládát már néztem én is

blaupunkt erősítő és mélyláda amúgy.

Pár hónapja hallottam egy rendszrről amihez nem kell láda, de sajna nem emlékszem a nevére... :(

Max a csomitartó két oldalában lenne helyem betenni 2 20 vagy 25 ös membránt. Egy picit át kell alakítanom ami nem gond csak nem tudom milyent érdemes, vagy kell oda beletenni. Az ajtóban lévőket is mindenképp cserélném, plusz a hátső ülésnél lévőket is. Kalaptartóba van értelme rakni?

2016. ápr. 30. 16:15
 4/11 dirtboy ***** válasza:

balupunkt egy márka nem pedig típus


/Max a csomitartó két oldalában lenne helyem betenni 2 20 vagy 25 ös membránt./

én mi a fászkarikáról írtam fentebb ha nem arról hogy egy izmosabb de kisebb nyomót kéne berakni?


ilyenkor megy el az összes kedvem a segítség nyújtásól.

még annyit írok azért hogy fas zául le bitumenlapozott ajtóba be raksz kicx pro6020-at,adsz neki egy bitang erősítőt,de jót nem ilyen hulladék balu márkákat kell venni,és akkor lehet elégedett leszel,nyomó nélkül is.

a sub tartomány nem lesz meg persze.

vannak ajtók,és kocsik amiben nagyon ütősen szól a 6020,lehet a H cuped is ilyen,megfelelő akusztikájú,és légterű az ajtód a 6020nak.

2016. ápr. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nézd dirtboy

Kompletten szeretném átalakítani az egész audió rendszert!

Az erősítőre azért nem írtam típust mert kuka lesz belőle! sajnos csak 2 csatornás. Nem értek hozzá, ezért is írok néha butaságokat. Ha láda nélkül nem megy a nagy basszus akkor azt mellőzzük! Egyedül a fejegységet szeretném megtartani, de ha ez sem jó akkor ez is csere. Ez egy xomax xm-2dtsb79.

Sajnos nincs nagy keretem rá, olyan 150, max 200e.

Szívesen venném a tanácsod, hogy te mit raknál be!

2016. ápr. 30. 18:49
 6/11 anonim ***** válasza:
A ládát helyettesíteni nem lehet, max annyit tudsz elkövetni, hogy a kalaptartóba teszel ovált, valami jó minőséget és erősítővel meghajtod. Tud szépen szólni, de a ládát nem helyettesíti.
2016. máj. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 dirtboy ***** válasza:

a 6020-tól jobb ötletem nincs,szettek közt egyik legjobb kicxre,ha ki szigeteled jól az ajtót és adsz neki megfelelő erősítőt akkor készen is vagy.

a többi már azon múlik hogy érzi magát a te ajtó térfogatoddal,és a kocsi akusztikája milyen.

max döntögetéssel lehet még változtatni de szerintem nem akarod átszabatni a H cupe ajtaját,amit én vezettem annak nem tűnik egyszerűnek azt a hangszóró kialakítást szépre megcsinálni.

2016. máj. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Értem.

A hátsó szekcióba is mehet a 6020?

Nézegettem erősítőt is saját márkán belül: Kicx QS 4.160

plusz ráadásként találtam kicx aktív szubot ami talán elfér az ülés alatt. majd délután lemérem pontosan mekkora a hely az ülés alatt. Kicx ALN-201SA

2016. máj. 2. 01:07
 9/11 dirtboy ***** válasza:

Nem tudom elég e neki a qs4.160,lehet kevés.

Egyébként vásárlás előtt feltétlen mérd le hogy egyáltalán be fér e a 6020 mélységben.

Le engedett ablaknál kell mérni.

2016. máj. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Milyen erősítőt javasolnál helyette?

Mint említettem a kárpit mérete nem probléma. Több évtizede foglalkozom műgyantákkal..

2016. máj. 2. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!