Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lehetséges a hangszóró javítás...

Lehetséges a hangszóró javítása, ha nem mozog a membrán?

Figyelt kérdés

Autó kalaptartójában van 2 Sony XS-F1735-ös hangszóró. Az egyiknél recsegés volt tapasztalható, valamint nem szólt a basszus. Kiszedtem, leszedtem a rácsot és sajnos meg se moccan a hangszóró membránja. A másik hangszórónál szépen szól a basszus, mozog a membrán, ennél viszont semmi, mintha be lenne ragadva.

Mit lehet tenni? Mi lehet a baja? Előző tulaj lehet kinyírta a hangszórót?

[link]



2016. ápr. 30. 20:28
 1/8 dirtboy ***** válasza:

ha ki van lökődve,/nem tudom mert a képen nem látom rendesen hogy hogy is áll a gumi perem/akkor lehet hogy fel akadt a tekercs a pólusvason.

túl nagy kilengésnél,ha elmegy a központ akkor előfordulhat.

ha sikerül vissza rakni sem biztos hogy jó lesz,főleg ha deformálódott a csévetest,lehet súrlódni fog,nem lesz meg a légrés.

javíttatni nem éri meg,max ha van ismerősöd aki ingyen vállalja.

2016. ápr. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Talán itt látod :)

[link]

2016. ápr. 30. 20:54
 3/8 dirtboy ***** válasza:

úgy látom jó helyen van az,egyébként pillén lehet jobban látni,annak 0 kell lennie,tehát vízszintesen.

[link]

2016. ápr. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szétszedtem az egész hangszórót és megvan a probléma oka.

Tele van retekkel a belseje.

[link]

Most sikerült már megmozdítani, de annyi kosz, por van ott alul, hogy attól van beragadva az egész membrán.

Ennél jobban szerintem nem tudom szétszedni, pedig jó lenne kiszedni a komplett membránt.. mert oda a membrán és a mágnes közé csomó apró szemcse került, amit porszívóval se tudok kiszívni szerintem.

2016. ápr. 30. 21:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha tudod, próbáld meg sűritett levegővel kifújni, ha nem, akkor új hangszóró, mert nem egyszerű művelet kiszedni a membránt, és utána visszatenni, ráadásul központosan.
2016. máj. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Először porszívóval próbálom, mert itt inkább kifele kéne jönnie a kosznak. Bár az lehet nem lesz elég erős hozzá..

Nem is értem, hogyan tudták ezt ilyen hülyén megcsinálni, hogy semmi porvédő nem volt ott.

2016. máj. 1. 09:37
 7/8 A kérdező kommentje:
Sikerült kitisztítani, membrán felfüggesztést újraragasztottam, vezetékeket újraforrasztottam. Tökéletesen szól. :-)
2016. máj. 1. 17:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt lehetett volna még megpróbálmi szétszedés előtt, hogy fejjel lefele fordítva nagy basszust ráküldeni ami megremegteti a hangszórót, vagy olyan frekvenciájú zajt ami a legjobban remegteti...közben ahol hozzá férsz a tekercshez sűrített levegővel fújkálni, de csak finoman hogy ne tegyen benne kárt. Így talán kirázkódik a mocsok kivéve ha vasreszelék mert azt a mágnes magához szívja ;)
2018. jan. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!