Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Új, modern rádiót szeretnék...

Új, modern rádiót szeretnék venni, amely lehető legtökéletesebben fogja az állomásokat, javaslatok?

Figyelt kérdés

Egy erősítőre kötött rádiót használok, melynek külső antenna bemenete van. Koax kábel van rádugva, amely az ablakhoz van vezetve, koax kábel végére egy drót van forrasztva, amely vízszintesen ki van húzva az ablak előtt.

FM adók (pl. Info rádió) gyakran recseg bármiféle előzmény nélkül, teljesen esetleges, hogy mikor hallgatható zavarmentesen.

A nagy sistergés eléggé idegesítő.

Én úgy hallottam, hogy a Sangean rádiók a legérzékenyebbek adó-befogás szempontjából, létezik "külső antennás" modell, amire ugyanígy rá tudnám köteni az antennát? Netán más antenna kellene? Tudom: tetőantenna lenne legelőnyösebb, de az nincs, panelben lakom: környező házak is árnyékolnak, tudom.

A mai LCD kijelzős, csatorna-memorizálós rádiókat mennyire egyszerű kezelni?

Vak vagyok, ha megtanulom hogy "mi hány gombnyomás", akkokr működne a dolog, vagy ennél bonyolultabbak a készülékek?

Zsebrádió esetén is egy nagyon jót szeretnék venni, LCD kijelzőset szintén a használhatóság miatt félnék venni.

Létezik még magyar adás, amit rövid vagy hosszú hullámon lehetne hallgatni?



2016. máj. 30. 15:19
 1/5 anonim ***** válasza:

"amely vízszintesen ki van húzva az ablak előtt. "

Függőlegesen lehet hogy nem lenne vele gond.

"koax kábel végére egy drót van forrasztva, "

Esetleg egy 75 ohmos illesztés sem ártana.

2016. máj. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ha függőlegesbe fordítom akkor borzalmasan kezd szólni.

A 71 Ohm-mos illesztést miképpen kell csinálni?

Szerinted rövid, közép és hosszú hullám esetén is függőlegesen kellene állnia az antennának?

2016. máj. 30. 16:13
 3/5 A kérdező kommentje:
75 Ohm csak elírtam természetesen.
2016. máj. 30. 16:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem vertikális polarizációval adnak az fm sávon.


"Szerinted rövid, közép és hosszú hullám esetén is függőlegesen kellene állnia az antennának?"


A külső antenna csatlakozásod ezekre nem vonatkozik.

Ezeken a sávokon a készülékben elhelyezett ferritmagos tekercsek a vevőantennák.


Rádió típusa?

2016. máj. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Philips F 2235 Digital Tuner

Jó régi már, de működik. Igen, bele van építve egy antenna a készülék hátulján lévő cső-szerű műanyagba.

2016. máj. 31. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!