Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Lassan 4 éves laptopot érdemes...

Lassan 4 éves laptopot érdemes lenne kiporszívóztatni? Alaptevékenységek során is felforrósodik mostanában, és gondoltam amennyire lehet, megnövelném az élettartamát.

Figyelt kérdés

Acer laptopom augusztusban lesz 4 éves, úgy amúgy rendszeresen karban volt tartva (komplett újratelepítés, rendszeres vírusellenőrzés, töredezettségmentesítés, egyéb rendszeres vizsgálatok, stb), szóval eléggé figyeltem rá..

Néhány hónapja azonban azt vettem észre, hogy csak netezés közben is eléggé felmelegszik, hogyha még zenét is hallgatok, vagy pár másik program is meg van nyitva, akkor kifejezetten forró oldalt, ami eddig csak komolyabb igénybevétel (combosabb játék, stb) esetén történt.. Van ilyen külső ventilátorom (laptop alatt van ugye), nagyobb gépigényű játékok használata esetében egyből bekapcsoltam, vagy ha átlagos napi használat során észleltem a melegedést, akkor is bekapcsoltam, biztos, ami tuti..


Az utóbbi 1-2 hétben azonban már ahogy feljebb írtam, alap tevékenységek alkalmával is hamar felforrósodik, és kisebb gépigényű, régebbi játékok huzamosabb (1-2 óra) játszása során pedig már 2× is lekapcsolt a felmelegedés miatt..


Az lenne a kérdésem, hogy ez attól van e, hogy nagyon beporosodott, és így nem szellőzik rendesen, illetve a saját, és külső ventillátor sem tudja kellően végezni a dolgát, vagy ez a mai fogyasztói társadalom átka, hogy x év alatt úgyis minden tönkremegy, és ezellen nem tudok semmit sem tenni?


Ha porszívózás jó megoldás, és orvosolná a problémát, akkor ez sima "do it yourself" módon 1 sima porszívóval és a laptop bármilyen szétszerelése nélkül milyen eredményt hozna? :D

Vagy mindenképp célszerű szakszervízbe vinni a laptopot? (Ez körülbelül mennyi időt vesz nekik igénybe, és milyen átlagárak vannak?)


Köszönöm előre is a hasznos válaszokat!



2016. jún. 5. 10:51
 1/3 szántóvető ***** válasza:
vidd el szervizbe,ne sajnáld rá azt a párezer Ft-ot.és igen,szét kell kapni mert már egy szőnyeg van benne 4 év alatt..
2016. jún. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Igen 4 év alatt sok kosz rakódhatott bele, vidd el!
2016. jún. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor eldőlt, egy darabig még nem tervezem kicserélni ezt a laptopot, így tényleg hasznos lenne mindenképp egy alapos takarítás, biztos meghálálja :D
2016. jún. 6. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!