Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen erositot ajanlanatok...

Nevem az van kérdése:

Milyen erositot ajanlanatok lemezlejatszohoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy ION Classic LP Wood lemezlejatszom RCA audio kimenettel. Eleg amator vagyok a temaban. Milyen erosito ajanlott egy ilyen teljesitmenyu lemezlejatszohoz? Csak ossze kotom oket egy RCA kabellel aztan kesz? Bocsi az ekezetek hianya miatt.

2016. júl. 6. 14:09
 1/3 TR75 ***** válasza:

Én úgy látom, hogy a RIAA korrektor benne van, szóval ha hallgatni szeretnéd, akkor egy sima erősítő kell hozzá RCA bemenettel, ha pedig digitalizálnál, akkor a számítógépen egy USB bemenet.

Ha az erősítő konkrét típusára vagy kíváncsi... hát elvileg bármilyen jó (egy hifitorony is jó, ha van RCA bemenete), de szerintem ennek érdemes utánaolvasgatni, hogy mi az ideális választás.

Nekem egy Technics PL-200-asom van, egy RIAA korrektoron keresztül a Panasonic hifimmel van összekötve, nekem így teljesen oké.

2016. júl. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
az RIAA korrektor azt jelenti, hogy alpbol LINE audiokimenet van beepitve es nem kell hozza eloerosito? Minden erositon van LINE bemenet? Lehet tok ertelmetlen ez a kerdes.....
2016. júl. 8. 15:30
 3/3 TR75 ***** válasza:

A RIAA korrektor egyfajta erősítő. Nevezik előerősítőnek is, igen. Teljesen más a karakterisztikája, mint egy általános (pl. a hifitornyokban használt) erősítőnek.

Ha van RCA kimenet a lemezjátszón, az nem jelenti automatikusan azt, hogy RIAA korrektor is van benne, mert az előerősítővel is RCA kábelen keresztül kapcsolódsz (a Technics PL-200-asomban sincs, össze van kötve a RIAA korrektorral, ami pedig a hifimre van kötve.

Szerintem az ION-ban van, de a leírások alapján nem merek megesküdni rá, mert nem írják konkrétan. Amiből ezt gondolom, az az, hogy olyasmiket írnak, hogy "hallgassa kedvenc lemezét a házimozi rendszerén", hát ez külső előerősítő nélkül csak akkor megy, ha beépített előerősítője van. És az USB-s adatátvitel sem érne egy fityinget sem, ha nem lenne benne előerősítő.

De érdemes kipróbálni, RCA kimeneten összekötni egy hifi RCA bemenetével, és ha jól szól (ezt biztosan fel fogod ismerni), akkor oké minden.

2016. júl. 9. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!