Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi annak a szoftvernek a neve...

Mi annak a szoftvernek a neve amelyik a szintetizátor hangjait a mikrofonon keresztül engedi szerkezteni?

Figyelt kérdés
Aux-on kötöm fel a szintetizátort a laptopra és szeretném ha a számítógépen szerkezthető lenne a leütött hangok halmaza. Ehhez keresek programot.

2016. júl. 8. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ez igy ahogy te le írtad nem fog menni!

Ezt MIDI kapcsolattal lehetne megoldani Aux nemjó.

Azonkívül valami illesztö program is kellene szerintem a számítógépre, szoktak a gyártok a szintikhez mellékelni

CD lemezen illesztöprogit ezt fel kell telepiteni, illetve

a szinti használati leirásába kézikönyvébe erröl külön résznek lenni kell.

2016. júl. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A szintim a commodore 16-al egy idős vajon van hozzá illesztő? Winxp-re volt valami ilyermim csak nem tudom mi volt a neve. De az audiocity felismeri szerintem nem kell semmi illesztődriver. Csak egy szofrver ami a bejövő midiszekvenciális hangokat midiszekvenciális hangként képes felismerni. Nem vagyok gép zseni de megírok én is egy ilyen programot. Csak már nincs hozzá türelmem. Fl studio lmms vagy hasonló nem tudhat ilyesmit?
2016. júl. 9. 11:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Az Aux kimenet általában nagy jelű vonalkimenet, a mikrofonbemenet meg kis jelszintű, szóval csak óvatosan az összekötésével, mert a legrosszabb esetben búcsút inthetsz a laptopod mikrofonbemenetének.


Egyébként hangrögzítő programmal - ilyen például az ingyenes Audacity - rögzítheted a szintetizátor vonalkimenetéről (a számítógép hangkátyájának vonalbemenetére) jövő hangot, bár jobban/pontosabban szerkeszthető, ha MIDI-n viszed át (már ha digitális szintetizátorról van szó) a számítógépre az anyagot.


Ehhez meg kell nézni a szintetizátor leírásában, hogyan köthető össze a számítógéppel (van MIDI-csatlakozós illetve USB-s változat is), illetve be kell szerezned valamilyen szekvenszert, amivel rögzíthetsz.

Ebből van sokféle az ingyenes MuseScore-tól, az LMMS-en át, az Ardourt is megemlítve....

[link]

2016. júl. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"A szintim a commodore 16-al egy idős vajon van hozzá illesztő?"

A MIDI egy 1980-as évekbeli ezabvány, szóval van rá esély, de ehhez tudni kellene a szintetizátor pontos típusát.


Ha nem lenne rajta, akkor marad az analóg átvitel. Ez esetben vannak olyan programok, amik a digitalizált hangot - már ha nem túl összetett - át tudják alakítani MIDI-információvá:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. júl. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!