Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogy pucoljam ki a Gameboyomat?

Hogy pucoljam ki a Gameboyomat?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Ma vettem a bolhapiacon egy Gameboy Color-t


Elemcsere után remekül működött (a képernyő nem világít, de ha jól tudom nem is tud) csak tele van porral és kosszal.


Úgy tervezem, hogy először átfutok rajta szárazzal, aztán lehet szesszel tisztítani, vagy valami mást ajánlotok?


Köszönöm a segítséget!


(igen, igen, lány vagyok, még sose csináltam ilyesmit korábban, valahol el kell kezdeni)



2016. júl. 10. 09:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Elektronikai eszközt SOHA nem tisztítunk folyadékal.Legalábbis a belső elektronikát nem.

És ne is törölgesd,mert azzal a port csak beletuszakolod az apró résekbe.

Ezért a számítástechnikai cuccok belsejét levegővel szokták kifujni.

Persze nem nagy nyomáson.

Ha a porszívódon van fujó funkció,az is megfelelő.

2016. júl. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 mlgy_1987 válasza:

1-essel annyiban egyetértek, hogy azért ne tartsd csap alá a gameboy-t. Viszont a por kifújása csak akkor működik, ha a befújt levegő valahol ki is tud menni, míg egy gameboy azért eléggé zárt, akármelyik verzióját vesszük is elő.


A burkolatot le kell szedni, külön megtisztítani alaposan, a belsejét meg levegővel kifújni, esetleg izopropanollal kitisztítani. Egyedül az a problémás, hogy a Nintendo speciális 3 ágú csavarhúzóval fogja össze a konzol és játékkazetták burkolatát, azt macerás beszerezni. (ebay > tri-wing screwdriver gameboy)


Youtube-on csomó videó van arról, hogyan lehet szétszedni, kitakarítani és javítani ezeket a konzolokat, ha az ember nem is szedi teljesen szét, akkor is adhat hasznos tippeket, hogy mi ennek a módja. Egyik népszerű "Odd tinkering"-nek a clickbait-es "I Restored This 2$ Ebay Junk Game Boy Color - Retro Console Restoration & Repair" ( https://www.youtube.com/watch?v=2BmGMi0IEx4)

2021. márc. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!