Tablet laptop helyett?

Figyelt kérdés

Van egy elég régi laptopom és szerettem volna venni egy újat helyette.

A helyzet viszont az, hogy jelenleg nem állunk úgy anyagilag, hogy egy komolyabb laptopot vehessek.


Eszembe jutott viszont, hogy akkor választhatnék egy tabletet helyette (ez csak ideiglenes megoldás), már ki is néztem egy Lenovot.


Viszont még nem vagyok teljesen biztos benne, ehhez kérném a segítségeteket. Szerintetek megéri?

Főképp olvasásra, film nézésre, netezésre használnám. A telefonom ezekre ugye nem alkalmas, vagy pedig kényelmetlen. Játszani nem szoktam rajta.


Főképp az érdekelni, hogy van-e rájuk is szövegszerkesztő és prezentáció készítő (pl. power point) app. Mivel tanulnék is rajta elég sokat, és én csak úgy tudok, ha a fontos részeket színessel kiemelem. Tehát ilyen feladatokat is ellehet végezni egy tabon?


Köszi a segítséget.


2016. júl. 31. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Van androidra ingyen letölthető Microsoft Office csomag, minden benne van, ami neked kell (Word, Excel, PowerPoint.)


[link]

2016. júl. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Elvégezni el lehet tabon is persze. Van office telefonokhoz és tabletekhez is. De én mégis azt javaslom, hogy inkább laptopot vásárolj. Mivel nem játékra kell, jobb egy alacsony árfekvésű is ami ezekre a célokra tökéletes.
2016. júl. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Szövegszerkesztésre és prezentációkészítésre inkább kell egy rendes billentyűzet meg nagyobb kijelző. Elméletileg persze fut tableten is, de csak szükségmegoldás,kiesik a szemed,nehézkes a kezelés is nagyon. Vagy kicsire összehúzod a képet hogy lásd az egészet, de akkor a betűket már nem tudod elolvasni, vagy nagyítod hogy lásd a szöveget is, akkor meg az egész nem látszik. Inkább egy olcsó laptop, esetleg ubuntuval hogy azon is spórolj.
2016. júl. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ühm, oké, lehet kissé kifejthettem volna jobban. A lényeg, hogy a telefonon és valószínűleg a tableten sem játszanék semmivel, de ezt a kijelentésem laptopra nem vonatkozik. Épp azért mondtam, hogy egy olyan kategóriájú gépre még nincs pénzem, lehet, hogy majd 1-2 év múlva lesz csak.

Viszont mivel a jelenlegi laptopom nincs a topon hordozhatóságban, ezért szeretnék valamit ami nem telefon kategóriájú képernyővel és funkciókkal rendelkezik, de az irodai szoftvereket maradéktalanul tudom rajta használni és elérhető árban van.

Persze később megvenném a a laptopot is.


Akkor végülis nem ajánljátok?

2016. júl. 31. 15:02
 5/13 anonim ***** válasza:

Akkor vegyél egy ideiglenes laptopot.


Utánna egy asztali gépet játékra,amenyiben nem fontos hogy magaddal vidd a gépet amikor játszani.

2016. júl. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Azért asztalit,mert egy gammerlaptop 300K,és nem is visz mindent ultrán,melegszik,merül,stb.Emellet egy 300K s asztali:Csunya volna,ha merűlne XD,Ultrán visz mindent HD,FHD ban,.Ellenben nagy helyet foglal,viszont nem kerűl egy vagyonba a javíttatása sem.
2016. júl. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]


És egy ilyen? Nem gamer gép, de arra, amire neked kell, megfelel, árban is jó, könnyű, 1 kg összesen. Nem tudom, él-e még, talán tavaly volt arra lehetőség, hogy diákok ingyen letölthették az office-t.

2016. júl. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]


Itt is van.:-)

2016. júl. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Talán jobban tudunk segíteni ha elmondod mi a gond az 'elég régi' laptoppal és miben vársz többet az utódjától.
2016. júl. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Irodai szoftvert tableten használni nem tudsz rendesen. Csak szükségmegoldásnak jó,ha ülsz a vonaton s villámgyorsan össze kell csapni egy word doc-ot. De egy beadandó dolgozatot megírni rajta kínszenvedés. Vegyél egy olcsó laptopot, ha tanulni is kell.

Értjük,persze, jó lenne egy tablet is mert menő, csilivili meg minden, és szeretnél egyet...

2016. júl. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!