Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Le tudja nekem írni valaki...

Le tudja nekem írni valaki felsorolás-szerűen, milyen alkatrészekből áll egy rádió amely közép - és URH hullámot képes fogni? Ehhez képest pl. egy mini FM adó is érdekelne hogy az "miben más" a rádióhoz képest.

Figyelt kérdés

Nagyon foglalkoztat és szeretném mgérteni, hogy a rádió miként "veszi" az adást, valaki le tudná írni felsorolás-szerűen, hogy pl. milyen kondenzátor, tranzisztor vagy dióda van benne (típusa) és hány darab, valamint az adott alkatrésznek milyen szerepe van?

Nagyon szeretném egyben látni az egészet, ahogy a rendszer felépül. Ha nagyon bonyolult, akkor egy szokásos zsebrádiót elképzelve is le lehet írni.

Esetleg olyan honlap is érdekelne, ahol ez megvan, de inkább leírás érdekelne, mint kapcsolási rajz alapján történő bemutatás de végsősoron az is jöhet.


Egy URH mini FM adó miként és miben tér el a vevőtől, hogyan "adja" az adást?



2016. aug. 11. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a google.hu jobban passzolna a kerdesedhez mint a gyakori! Radio epites egyaltalan negy "gyakori" dolog.
2016. aug. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akik értenek az elektronikához és ehhez, náluk elég gyakori. :-)

Villamosmérnököknél és elektromérnököknél, híradástechnikusoknál is gondolom :-)

2016. aug. 11. 22:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát kiváncsi vagyok hányan fognak válaszolni :-(
2016. aug. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Remélem, azért majd lesz válasz.

X oldalas szakkönyvekből biztos megismerhető természetesen, csak aki elektronikához nem igazán ért, az akkor se látja egyben.

2016. aug. 12. 09:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Az unokám most elsős. Ő tesz fel ilyen kérdéseket. Ha tényleg érdekel a rádió működése, akkor szerezz egy "Detektoros rádió építése" című kiadványt. Abból legalább megérted, hogyan működik a rádió, és melyik alkatrésze mire szolgál.
2016. aug. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ez komolyabb kérdés mint amit egy általános iskolás elsős tesz fel. :-) :-) :-)
2016. aug. 14. 14:00
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


a legegyszerubb: savszuro, erosito, demodulator, hangerosito

2016. aug. 15. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ebböl bajok is adodhatnak, pl.: ha olyan csatornát veszel amit nem kéne, ez illegális is lehet.
2016. aug. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem írtam olyat, hogy ilyesmit szeretnék megvalósítani.
2016. aug. 15. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!