Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A DVD mikor jut arra a sorsra,...

A DVD mikor jut arra a sorsra, mint amire anno a VHS?

Figyelt kérdés
Tudjátok, a DVD 2003-2004 között vált elterjedtté, VHS-filmeket egészen 2006-ig kiadtak. Mostanában, idén július végén pedig a Funai nevű japán cég állt le végleg a formátum gyártásával. Egyre több film jelenik meg Blu Ray-n (régebbi, mai filmek egyaránt), ezért kérdem Én: a DVD várhatóan meddig fog élni?

2016. aug. 17. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem még jó ideig nem. Maga a DVD nemhiszem hogy eltűnne (mégis mi lenne helyette? majd pendrive-okon adják ki a filmeket?), szerintem átalakítják majd, növelik a kapacitását nanotechnológiával meg ilyenek. Ha belegondolsz, a winchester korongja se nagyobb, oszt elbír akár 1 terát is.
2016. aug. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, persze. :) Köszönöm a választ!
2016. aug. 17. 16:56
 3/11 anonim ***** válasza:
#1 bármi. Gondolom te se tudod, mi lesz 2065-ben... Egyébként az én isnerettségi körömben kezd eltűnni a DVD, hiszen lassan egy játék se fér rá, HD filmek meg bőven nem, ezért keveseb használják.
2016. aug. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hamarabb fog letűnni mint gondolnánk. A legtöbb uj PC-be már nem is tesznek bele optikai meghajtót.
2016. aug. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, több informatikus is mesélte, hogy a DVD feltehetően nem lesz olyan hosszú életű, mint a VHS (1976-2016).
2016. aug. 17. 20:36
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Maga a koncepció nem valószínű, hogy el fog tűnni, egész egyszerűen azért, mert nincs más helyette. A winchester se tűnik el a gépekből,csak HDD helyett SSD lesz. Attól még ugyanaz marad: adattároló merevlemez.

A DVD-t jelenleg bővítik, most van ez a Blu-Ray, 10 év múlva lesz valami még jobb, és így tovább és így tovább. Már csak azért se tűnhet el teljesen, mert valamin muszáj árulni a játékokat és a filmeket, és nincs mindenütt internet, hogy csak úgy kinyerjük belőle a filmeket/játékokat, mint a vízbű' a zoxigént...

(és különben is, az Artisjus habzó szájjal verné az asztalt, hogy fúj kalózkodás)

2016. aug. 19. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Nekem a gépembe már nincs is optikai meghajtó. Minden fent van a felhőbe. Filmekre meg ott a Netflix és társai. Egyértelműen a streaming média a jövő.
2016. aug. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nos magamból kiindulva, én nálam sose élt a DVD korszak, nincs is eredeti műsoros DVD, nem is vettem soha, még anno az első VHS kazit 1990.márciusában vettem meg az első műsörös kazit, 2005.novemberében meg az utolsót, utána meg megjelent az a bizonyos oldal (segítek: N-nel kezdődik a neve), azóta onnan szedem le a filmeket, írni való lemez sincs itthon, max akkor, ha barát, ismerős megkér rá. Valaki itt írta, hogy kábé akkor lesz a DVD-nek vége, ha a lakossági DVD lejátszók nagy része leamortizálódik, meg valószínű fejlesztik a netet mindenhol, így már egyre többen áttérnek a letöltésre, ez még biztosan egy 5-10 év, de lehet több. Egyébként a VHS kazijaim ott pihennek 2005 óta a padláson, majdnem 1000 darab, de fogadok, hogy még mindig működnek. :)
2016. aug. 24. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Igen, kedves utolsó válaszoló, én is ezt gondolom. :) A VHS-ek nagy része időtálló darab. :) Jómagam több olyan felvételt is őrzök, amit 2000-2001 környékén rögzítettek a szüleim.

2016. aug. 24. 11:26
 10/11 A kérdező kommentje:
Minőségromlás nem nagyon következett be, mivel ritkán nézem meg a filmeket (a mágnesszalag nem kopott meg túlzottan).
2016. aug. 24. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!