Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Egy digi tv csomagot szeretnék...

Egy digi tv csomagot szeretnék Németországba hozni. Mire van ehhez szükségem?

Figyelt kérdés
Pillanatnyilag van már egy antenna a ház falán amin az ingyenes német, meg egy csomó más adó jön. Elképzelhető, hogy erre egy beltéri egységgel csatlakozva jönnének a magyar adók is? A digi a thor holdról jön. A mi antennánk látja ezt is.

2016. aug. 19. 10:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha el lehet forgatni a nyugati 1 fokra - lévén, hogy most a keleti 19 fokon áll, ha az ingyenes német adók jönnek - és a mérete 80-90 cm-es, akkor kell vinni egy magyar Digi előfizetéses beltéri egységet és mennie kell. Az előfizetési díjat itthon valakinek fizetnie kell.


Ami aggályosabb lehet, hogy ami ma működik, nem biztos, hogy később is fog. Nem tudom, hogy a Digi által használt műholdpozícióban mi várható, tudtommal a Digi által főként használt Intelsat 10-02 leváltása 1-2 éven belül várható, az új műholdak újabban már sokkal célzottabb lefedettséggel működnek, könnyen lehet, hogy ha Közép-Európára fókuszált nyalábon fognak sugározni, Nyugat-Európában már kevés lehet majd a normál méretű antenna.

2016. aug. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A másik lakó is ezt nézi, nem hiszem, hogy boldog lenne, ha elforgatnám! Akkor egy másik antenna is kell!
2016. aug. 19. 11:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Sztrimeld otthonrol (marmint ha magyarorszagi vagy) egy Sling sztrimerrel vagy Hava vagy akarmilyen placeshiftinggel.
2016. aug. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

"A digi a thor holdról jön. A mi antennánk látja ezt is."


Most akkor "látja", de nincs ráállítva? Mert ha nem multifókuszos, akkor valóban kell egy külön antenna , 20 fokos poziciókülönbségnél már nem jó megoldás a sima plusz fejtartó.

Ahogy fent is írták, szükséged lesz egy strómanra Magyarországon (lehetőleg olyanra akinek már van UPC Directje vagy műholdas Digije), akinél installálhatja a Digi szerelő az új beltérit, amit aztán a start után vihetsz is ki Németbe.

2016. aug. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A második válaszból egy nyikkot sem értek, de biztos igazad van! Esteleg magyarul, vagy németül, ha leírnád újra! Van mo-i címem is, ez nem gond! Telepítik én meg tovább telepítem. Nem hiszem, hogy akkora csoda lenne, hiszen minden 2. Kamion oldalán kint lóg a parabola és nézik a barátok köztöt. A kamion meg nem egy túl fix pont, tehát ez napi rutin!
2016. aug. 19. 15:42
 6/6 anonim válasza:

#5:

Ja hát ha Magyarországon van hova kihívni a szerelőt a telepítéshez, akkor tényleg nincs semmi akadály. Persze a szerelőnek inkább ne dicsekedj el hogy mi a célod, mert a szerződés értelmében nem viheted a beltérit sehová a telepítési címről. Ha esetleg elromlana a box akkor is majd ki fog jönni a szerelő arra a címre, nem viheted be a Digi üfsz pontra csak úgy.

Ami a kamionosokat illeti, nekik valószínűleg a napiszintű beállítgatáshoz van egy párezer forintos műszerük, amivel seperc alatt behangolják az antennát a Thorra, amelyről a jel nem annyira erős mint az Astráról tehát több türelemre van szükség elsőre (és legalább 80 cm átmérőjű parabolára.)

Bár én mondjuk dishpointer.com segítségével állítottam be :)

2016. aug. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!