8 éves kisfiúnak milyen tab-ot vegyek, amin néha játszana egy kicsit? A barátainak már van, és vágyna rá. Szerencsére 15-20 perc alatt elunja, szóval nem lesz kocka belőle.

Figyelt kérdés

2016. szept. 15. 10:38
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötleteket és a véleményeket is.

Én sem vagyok feltétlen híve a digitális kütyüknek, néha kölcsönadtam a telefonomat, ha valami ügyintézésnél hosszabban várakozni kellett, akkor lekösse valami játék és ne nyűgösködjön percenként, hogy mikor megyünk. Most szembesültem azzal a ténnyel tanévkezdés után, hogy a kisbarátainak már mindnek van tabletje, vagy okostelefonja. Egész jó stratégiai farmépítő illetve városépítő játékokat nyomnak rajta a gyerekek. Megértem, hogy vágyik rá. És valóban én sem akarom, hogy digitális analfabéta maradjon a gyerekem, csak azért mert kicsit konzervatívabb vagyok a többségnél.

2016. szept. 15. 14:06
 12/16 anonim ***** válasza:
Egy normális felfogású anyuka! Jó látni, hogy van ilyen is :)
2016. szept. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez régen is így volt. Amikor én jártam suliba, rajtam kívül mindenkinek volt számítógépe, nekem meg lehetőségem sem volt erre, mert nem volt erre pénz. Persze a többiek a játékokról beszéltek állandóan, én meg csak néztem és az nálam csak álom volt, rossz érzés, de nem vagyok most sem kevesebb emiatt és kenterbe verek nagyon sok embert. Megtanulni nem csak 8 évesen fogja tudni, viszont anno a barátaim elhívtak magukhoz gépezni, ma már ez nem annyira jellemző. Van még ideje erre, semmit nem fog veszíteni. 8 éves gyerek kezébe én nem adnék se tabletet, se mobilt.
2016. szept. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

"a többiek a játékokról beszéltek állandóan, én meg csak néztem és az nálam csak álom volt, rossz érzés"


Látod te magad is leírod, hogy rossz érzés volt. Nem akarom ezzel a rossz érzéssel büntetni a gyereket. Aki amúgy okos, jó tanuló, segítőkész és szeretetre méltó. És nagyon szeret barátkozni.

Ha én az élettől valamit nem kaptam meg, nem feltétlenül ez az oka annak, hogy jó ember lettem. Emiatt még a gyerekem megkaphatja. És végül is a XXI. században élünk!

2016. szept. 16. 09:08
 15/16 Ypszilon1980 ***** válasza:
Persze, ez csak az én véleményem. Attól még lehet kontrollálni a tabot használó gyereket. Persze szarul esik az ilyen, de ez előfordul az életben, mindent megadni valakinek, az nem vezet jóra. Nekem leginkább azért esett rosszul, mert nem tudtam velük miről beszélgetni.
2016. szept. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

"mindent megadni valakinek, az nem vezet jóra"


Akkor gyerek nevelési elvekben egy kicsit különbözünk. Bár a nevelés nem jó szó ide, a gyereket szeretni kell és nem nevelni. Ha a személyes példamutatásoddal jó példát mutatsz (és nem csak vizet predikálsz, de bort iszol), akkor egy gyereket nem kell nevelni.

Na, visszatérve: az én véleményem szerint a szülőnek mindössze két dolga van a gyerekkel kapcsolatban. Az egyik, hogy szeresse a gyereket. A másik, hogy tolja a lehetőségeket a gyerek feneke alá, hogy még gyermekkorban kiderülhessen, hogy a gyereknek mihez van affinitása, mit szeretne csinálni. Hogy a végén ne olyan foglalkozása legyen, amit útál, hanem amit szeret, és jókedvvel, fütyülve dalolva végezze a munkáját.

[Ez nyilván macerás, és felesleges dolgok megvásárlását is jelenti, amire a gyerek vágyik, de aztán kiderül pár alkalom után, hogy mégsem szeret játszani vele. De ha megtanítom vigyázni ezekre a dolgokra, akkor a nem használt játékokat, eszközöket, kütyüket simán el lehet Vaterázni, és a kapott pénzből tovább gazdálkodni.]

2016. szept. 19. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!