Ezt a hangfalat ezzel az erősítővel mennyire tudom meghajtani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy ilyen hangfalam: [link]


És egy TDA7294 alapú házilag épített erősítő, ami 4Ohmon tud 100W-ot (tápfesztől is függ)


Most egyenlőre nincs pénzem rendes erősítőre, de ha lesz, akkor Skytech hangfalhoz dukálni fog egy Skytech erősítő is :)


Egyébként az erősítő ebből a KIT-ből lett építve:

[link]



2016. szept. 24. 16:25
 1/6 dirtboy ***** válasza:

inkább ne vegyél skytec erősítőt,hangfalat sem kellet volna.

elolvastam a leírást,tiszta vicc az egész.

a skytec egy ótvar márka,ótvar termékekkel,még hogy minőségbiztosítás.


erre a kis izére én nem tenném rá.

egy normális erősítőt adj neki amit nem kell kihajtani hogy tudj zenét hallgatni.

2016. szept. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából régóta használom ezt az erősítőt, nem volt vele gond. Több bulit is bonyolítottam le vele, egyet kültéren, egy amolyan teraszos buli volt. :D
2016. szept. 24. 17:43
 3/6 anonim válasza:
Ennek az árán veszel jobb cuccot is :) felesleges pénz kidobas. Ne tégy olyat amit később megbanhatsz:)
2016. szept. 27. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Már megvettem a hangfalat, és meg vagyok elégedve vele még ha ezzel a csekély 70-100W-al is hajtom :)


Már csak valami normális erősítő kéne...

2016. szept. 27. 20:09
 5/6 dirtboy ***** válasza:

függetlenül attól hogy elégedett vagy,csak pusztán felvetem hogy szerintem ez a kis izé sehogy nem képes a leírt 70W-ra.

azt írja 2A a max áramfelvétele.

35V-on 2A az ugyan 70W de hol marad a hatásfok?

a hatásfoka kb 60% tehát max olyan 42W ami lejöhet róla de azt írja 4ohm-ot is bírja,ergo akkor 4ohmon tud felvenni maximumban 2Ampert.

így nekem ez a leírásban valahogy értelmetlen számítás (max. áramfelvétel: kb. 2A (U=±35V, Z=8Ω, P=70W)

max. kimenőteljesítmény

70W (U=±27V, Z=4Ω)

70W (U=±35V, Z=8Ω)


hogy a fenébe tudhatná ugyan azt a teljesítményt 4 és 8ohmos terheléssel?

2016. szept. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én csak kezdő vagyok ezen a téren, nem tudhatom, én összeraktam, és 40V-on hajtom.
2016. szept. 28. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!