Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » LCD kijelző mutatja a hőfokot?

LCD kijelző mutatja a hőfokot?

Figyelt kérdés

Erősítőt építek, és több gyári erősítőn láttam már (pl. Ibiza IP800), hogy van az előlapján egy LCD kijelző, ami mutatja a hőfokot. Nos, szeretnék én is ilyet készíteni a saját gyártmányomra.


Nézegettem kijelzőket, ezt szeretném megvenni: [link]


Láttam egy weboldalon, hogy ezt a panelt egy úgynevezett Arduino Nano v3.0 segítségével működtetik, hogy különféle dolgokat írjon ki. Csak az a probléma, hogy USB-vel működik a panel. Meg lehet-e csinálni, hogy áramról működjön?



2016. okt. 14. 21:03
 1/4 Zzzoli ***** válasza:

Ez amit linkeltél egy kijelző modul, ezt még meg kell támadni valamivel az adatbuszain, aztán még kell egy hőfok átalakító stb..

Egyszerűbb megoldás:

[link]

Vagy építesz egyet TC 7106 (lcd) vagy TC 7107 (led) meghajtó ic vel.

2016. okt. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Zzzoli ***** válasza:

Egyébként az ibizában egy csak egy olcsó látványelem, maga az ibiza összes erősítője űber gagyi.

Ha jót akarsz otthonra akkor quad405!

2016. okt. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szirty ***** válasza:

Egyébként tényleg látványelem.

Engem nem érdekelne egy erősítő használata közben hogy hány fokos. Tudjon vigyázni magára! :)

Ha megfelelően méretezett hűtése van, akkor teljes kivezérlésen korlátlan ideig működnie kell a környezeti korlátokon belül.

2016. okt. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! MJ11016G párok lennének benne (TO-3), méretes hűtőbordán és az erősítő hátlapján 2 db 8 cm-es ventilátorral.
2016. okt. 15. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!