Hogyan kell újrarakni egy laptopot?

Figyelt kérdés
Nagyon nem értek ezekhez viszont tele van vírussal ezért újra szeretném rakni. Win10

2016. okt. 15. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
vírúsírtód nincs h vírúsos?
2016. okt. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gondolom telepített mindenféle toolbart, és most már olyan lassú, mint a hátramenet. Egyáltalán nem bonyolult Windowst újratelepíteni, főleg nem Win10-el. Mentesz, lemezt berakod, formáz, telepít, örül.
2016. okt. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Annyiból áll a dolog, hogy le kell tölteni a windows 10-et, és készíteni egy USB meghajtót.

Ezt a legegyszerűbben úgy teheted meg, hogy a microsoft weboldaláról letöltöd a media creation tool nevű programot ( [link] majd itt követni kell a lépéseket, és készíteni egy USB meghajtót (pendrive). Fontos, hogy ugyanazt az OS-t válaszd ki, ami a gépen van. Pl: windows 10 pro 64bit, HU.

Ezek után a gépedbe beledugod az USB meghajtót, majd meg kell nyitnod a BIOS-t, és az USB meghajtóról bootolni. Ha ez megvan akkor csak kövesd a lépéseket a telepítéshez (lemez formázása bla-bla).

Ha mindennel megvagy, akkor kész is van. Mivel már volt a gépen win 10, így nem kell aktiválni, mert be vagy regisztrálva a microsoftnál (pontosabban a gép van beregisztrálva) mint w10 eszköz, így magától aktiválódni fog.


De ha nem akarsz vele ennyit foglalkozni, akkor vissza is állíthatod, azt pedig a gépházban teheted meg.

2016. okt. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
7%
Most már biztos, hogy tudja, hogyan kell újratelepíteni gépet. Köszönjük, hármas!
2016. okt. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Úgy mint egy asztali PC-t nincs különbség
2016. okt. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A tiszta telepítést válaszd!

1) helyezd be a cd-meghajtóba a windows-t tartalmazó lemezt (vagy pendriveről is lehet).

2) Kapcsold ki az eszközt.

3) kapcsold be az eszközt.

4) Lépj be a biosba (laptoptól függ, hogy kel. írd le a laptopod pontos típusát).

5) Állítsd be a bios-ban hogy a cd-ről/usb-ről bootoljon be a gép.

6) Indítsd újra a gépet.

7) a telepítő elindul.

8) ha megkérdezi, hogy mi legyen az előző partícióval, válaszd a "Partíció formázása" lehetőséget.

9) Kövesd a képernyőn az utasításokat, és készen is vagyunk.

és végül 10) ha kel, állítsd vissza bios-ban a bootnál, hogy HDD-ről bootoljon a gép (szerintem ez kihagyható, mert magától visszaál a legtöbb eszköz).

így leírva kicsit bonyolultnak tűnik, de igazából nem is az.

sok sikert :D Ha valamit nem értesz, írj, segítünk.

2016. okt. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mert mégis mit kellett volna írnom, kedves négyes?

Szerintem azt, hogy tovább tovább még a hülye is tudja, aki nem az ne fogjon ilyesmibe bele, a BIOS megnyitása változó. Az USB-s megoldást pedig azért, mert sok gép OEM windows-zal érkezik, amihez meg nincs CD, és ha már egyszer telepítette volna és meglenne a CD, akkor tudná másodszor is, nem?


Nem igazán értem mi a problémád, de szerintem még te sem..

2016. okt. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Úgy vettük a laptopot ,hogy előre volt telepítve szóval CD nélkül..:/

Viszont most legalább kaptam egykis segítséget.

Köszönöm a gyors válaszokat!:)

2016. okt. 15. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!