Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hogyan parosicsam a laptopot...

Roberty kérdése:

Hogyan parosicsam a laptopot a tv-hez úgy h a hang a házimozi rendszeren jojon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hdm kabelel csatlakoztatam a tv-hez a laptopot és a Blu-ray playert. Mikor a laptoprol inditom a filmet akkor a tv hangszoroja működik. Mikor a házimozi rendszeren kellene. A tv-n a hang beallitasnal nem észlel másik rendszert, de megis mikor a Blu-ray -rol inditom a filmet akkor jól megy.

#Idegpályasokkolo:)
2016. okt. 14. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
A számítógépen állítsd be hogy hova menjen a hang.
2016. okt. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A készülékek pontos típusának ismerete nélkül nehéz válaszolni.

Úgy tippelem a házimozi rendszered az erősítővel egybeépített blueray lejátszót takar. Ezeknek általában nincs olyan funkciója, hogy hdmi bemenetről fogadjanak sokcsatornás hangot. Hangsúlyozom, általában (kevésbé márkás és drága készülékeknél), tehát ha tudod, írd meg mind a tv, mind a házimozi és laptop pontos típusát!

2016. okt. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocsi a késésért zűrös hétvége :) a laptop Asus x550l; a lejátszó Samsung Blu-ray player & surround sound home theatre ht-bd1255; és a tv Panasonic viera cx400!
2016. okt. 16. 15:12
 4/5 A kérdező kommentje:
a TV-n keresztül is látnia kellene a laptop az 5.1? Mert n látja! Mar próbáltam a laptopon beállítani. Vagy rosszul kötom ősze őket? Hdm kabelel csatlakoztatam mindkettő a tv hez!
2016. okt. 16. 15:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt a házimozi adatlapja:

[link]


Eszerint nincs hdmi bemenete (HDMI Input 0). Optikai bemenete viszont van, tehát megpróbálhatod, hogy optikai kábellel is összekötöd a tvvel. Így a tv által lejátszott tartalmak (tv adás, usb-ről, hálózatról lejátszás) már 5.1-ben mennek a hangrendszerre.

A laptop már más tészta. Ha a tv rendelkezik 5.1 passthrough-val (nem tudom mi a magyar neve), akkor működhet a dolog. Próbáld ki mindegyik hdmi portját! A laptop hangkártya vagy videokártya beállításainál 5.1-esként kell lásd a csatlakoztatott tv-t.

2016. okt. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!