Lehet windows xp 32bit-es rendszeren valahogy használni 6gb vagy több ramot?

Figyelt kérdés

Most windows 7 64bitem van mind a 6gb ram megy és ha összeomlik a rendszerem vagy lelassul nagyon akkor ujraraknám xp 32bitre.

de nem tudom hogy hogy csináljam meg hogy működjön mind a 6gb ram.

Esetleg leszedem a 64bites xp-t de sokan mondták rá hogy nem jó de nem tudom hogy ebből mi az igaz!



#xp 64bit
2016. okt. 25. 20:48
 1/7 osman alex válasza:
szia, az xp 32 bites nem kezel 4 gb-nál több ramot (kb3,5 gb-ot használ max) hiába rakod fel úgy és írja hogy 6gb ram, sosem fogja használni, olyan mint ha ott sem lenne, a 64 bites xp fogja látni és használni is ha kell, de inkább tegyél fel egy win 7 64 bitet és szaladni fog a géped
2016. okt. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Itt több gond van. Ha összeomlik, xp-vel is összefog. Illetve egy olyan gép ami a 7-et nehezen viszi, azon nem a 3,5 gigán felüli ram fog segíteni.
2016. okt. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 |Orfeusz| ***** válasza:

Az XP x64 azért nem jó, mert nagyon sok mindennel nem kompatibilis. Amit XP-re készítettek, az valószínűleg csak a 32 bitessel megy tökéletesen.


Szerintem egy Win7x64 és a probléma alaposabb feltárása a jó út. Nem lehet, hogy a HDD megy tönkre?

2016. okt. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem igy értettem nincs semmi baja a gépemnek de állandoan telerakom szar programokkal aztán csoda hogy lelassul csak ugyertettem HA ujrarakom a gépet... még egyszer se állt le soha semilyen rendszer kivéve a windows 8.1-et nem mindig kapcsolt be.

csak azért írtam az xp-t mivel jo rendszer és néha unalmamban felrakom és azt használom. de miota van 6gb ramom nem akarok használni semilyen rendszernél 6gb nál kevesebbet. A gépem simán elviszi a windows 10 64bitet is majd azt is felrakom mivel még nem probáltam.

és nincs problémám a hdd-vel minden nagyon jól működik!

2016. okt. 25. 21:13
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez nem ide tartozik de az mitől lehet hogy az apám gépén win 8.1 volt egy 2honap után mikor kapcsolta be akkor a win logo előtt a balsarokban villogot az a csik miután szokott indulni a rendszer de nem indult hanem folyamatosan csak villogot mintha nem lenne a hdd-n rendszer. ilyen másik os-nél azon a gépen nem volt ilyesmi.

és az miért lehet hogy pl: telepitek egy játékot a gépemen nekem felmegy az apám gépén meg nem pedig jo a dvd lejátszo és a proci meg a hdd is akkor lehet hogy az alaplappal van a baj??

mert bosszant hogy pl akarnák multiplayerezni a gépemen meg a hugom apám gépén és az semmit sem akar feltelepiteni csak nagyon nehezen van hogy ugy kell a nálam feltelepitett játékot usb-n átvinnem a másik gépre hogy működjön.

de van hogy gondol egyet és felrakja!

pedig nem sokkal gyengébb az a gép mint az enyém!

2016. okt. 25. 21:21
 6/7 anonim ***** válasza:

XP32 csak 3,5Gb ramot bir meg.

Win7/64 szerintem eleg jo kis OS, nekem nem volt bajom vele.

2016. okt. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem se csak xp hiányom van néha
2016. okt. 26. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!