Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Valaki le tudná írni közérthet...

SzLevi90 kérdése:

Valaki le tudná írni közérthetően és részletesen, hogy hogyan kell beállítani egy elektromos gitárt?

Figyelt kérdés

Vintage Les Paul V100 gitárom van, és el van állítódva. Nem szeretném ezért szakemberhez vinni, tudom, hogy házilag is megoldható, de sajnos amatőr vagyok a dologban.


Első sorban a nyak-, és a húrmagasság beállítására gondolok. Valahogy csak extrém esetben látom, ha túl homorú, vagy domború a nyak. A húrmagasság beállítását sem igazán értem. Tudom, hogy ha az egyik oldalon lentebb viszem, akkor a másikon föntebb kell tekernem, de sosem találom meg a helyes arányt. Ezek miatt nem is tudom jól behangolni, mert valamelyik húr mindig lentebb, vagy föntebb állítódik, egy szóval szarul szól. Milyen eszközök segítenek a beállításban? Mekkora az ideális távolság a húrok és a bundok között? Hogyan tudom leellenőrizni, hogy a nyak jól áll?


Köszi a válaszokat előre is!



2016. okt. 30. 23:32
1 2
 11/15 Waff ***** válasza:

Tévedtem, Túrórudi igazad van, én kevertem össze a fejembe a homorút az egyenessel, bocsánat, van ilyen...

Viszont szerintem ha magasítod a bundokat, természetes velejárója h a hidat és a szemöldök csontot is emelni kellene, és az csak a húrok túlnyújtását eredményezné lefogáskor. Tehát megközelítőleg egyforma magasak kellenének h legyenek a pálcikák.

2016. okt. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Van ilyen, mindenkivel előfordul. :)


Természetesen, ezt talán írtam is. Egy bundozásnál valószínűleg másik nyerget is kell csinálni, az új bundozás azonos méret esetén is valószínűleg magasabb lesz, mint az előző, amit jó eséllyel már többször csiszoltak.

2016. okt. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ja, talán félreértettem, ha emelsz mindent, magasabb bundok, nyereg, híd. akkor természetesen nem lesz túlnyújtás, minden a régi marad. Csak a fogólaptól lesznek távolabb a húrok, de addig nem muszáj őket lenyomni. :)
2016. okt. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Waff ***** válasza:
Lényeg a lényegben, hogy kérdező megoldotta a gondját :) viszont ha gitárokat készítesz, lenne néhány kérdésem privátba :)
2016. nov. 1. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
tök jó
2020. dec. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!