Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Laptop vásárlásban tudnátok...

Laptop vásárlásban tudnátok segíteni? Bővebben lent! VVV

Figyelt kérdés

Sziasztok, abban kérném a segítségeteket, hogy kinéztem pár laptopot, de nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne a legjobb. 170.000 Ft-ot költenék rá maximum és ebben az árkategóriában mozogva találtam párat. Ettől függetlenül, lehet hogy ebben az árban van jobb is, sajnos én nem találtam, aztán kitudja. Szóval a kérdésem az lenne, hogy igazából munkára használnám, de mellette jó lenne szórakozásra is használni. Értem ez alatt a filmnézést, játékokat stb. Szóval ha játszani szeretnék rajta, ezek közül melyik lenne a jobb és körülbelül milyen játékokat tudnék futtatni rajta, akár minimális grafikánál, normális fps számot megtartva? És szerintetek melyik lenne a jobb? Mit vegyek esetleg figyelembe? (csak hogy okosodjak egy kicsit :P ) Ja, és persze ha valaki tud maximum 170 ezerért jobb laptopot az ne fogja vissza magát! :) Előre is köszönöm azoknak akik szánnak rám egy kis időt és segítenek!!!


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Na ezeket találtam, kíváncsi vagyok a véleményekre :I



2016. nov. 2. 23:41
 1/10 nemma ***** válasza:

Kérdés: Mennyire fontos számodra, hogy Acer legyen?

Amik megbízható márkák, azok a(z): Lenovo, és Dell.

(Habár az utóbbi időben sokan panaszkodnak a Lenovo szervizelését végző cégre, "sokat ülnek rajta", "hibásan jön vissza" stb.)


Munkára? Nos, milyen munkára, mert ha egy kicsit komolyabb szoftverekkel dolgozol, akkor felejtsd el az i3-at...

Videókártya pedig tényleg attól függ, hogy mivel játszol/játszanál szívesen, de egy GTX 960M-950M-el már el fogsz boldogulni.


Szóval?

2016. nov. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 nemma ***** válasza:

Amúgy: [link]


Itt más videokártyákat is lecsekkolhatsz (ez most pont a 960M), vannak benchmark eredmények, mért FPS számok, összehasonlítások stb.

2016. nov. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 nemma ***** válasza:

Vagy szintén ezen az oldalon egy kis táblázat: [link]

(Ha minden igaz valahol konkrét laptopokkal is vannak mérések)

2016. nov. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 nemma ***** válasza:

Mondjuk ezt: [link]


~20-25% jobb a CPU, habár a GPU viszont ~ugyanannyival gyengébb...

2016. nov. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hogy őszinte legyek, amilyen munkát végzek arra tudom, hogy megfelelő lenne bármelyik, inkább a szórakozás részén van a hangsúly. Márka, hát a márka számomra mindegy, jelenleg még nem ez az elsődleges. Inkább teljesítményre mennék. Igazából HP-ról is hallottam rosszat, Lenovo-ról is. Mondjuk Ez a HP laptop amit be linkeltem egész jónak tűnik, csak sajnos nem vagyok nagyon otthonos AMD-k terén. Igazából e felett vacilálok sokat. Hogy mennyire melegszik, tényleg azt a teljesítményt nyújtja, amit ígér. Sőt igazából a játék is mindegy. Igazából a konkrét célom az, hogy a kitűzött árkategóriában megtaláljam a lehető legjobbat, ami legalább a normák legalját súrolja. (persze csak ha van ilyen)
2016. nov. 3. 01:47
 6/10 A kérdező kommentje:
Meg hát, hogy mennyire számít sokat az, hogy nem 4GB, hanem 8 van benne. Meg a processzora i3 6100U vagy i5 6200U, ja és persze a legfontosabb rejtély számomra, hogy L2 2MB cache vagy L2 3MB. Utóbbi kérdésem az lenne, hogy tudom van különbség, de ez mennyire nagy. Érezhető, vagy nem nagyon tűnne fel, vagy hogy is van ennél?
2016. nov. 3. 01:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Processzorokhoz: ha a proci neve U-ra végződik, akkor alacsony fogyasztású verzió, tehát sokáig bírja akkuról az üzemeltetést. Ez akkor hasznos, ha tényleg hordozod a gépet, mondjuk utazás közben melózol, vagy az irodában mászkálsz vele és nem akarod töltőre tenni állandóan.

Viszont pont ezért nem olyan nagy a teljesítménye. Játékokhoz inkább Q, QM, ilyesmire végződő procik alkalmasabbak, amiknek viszont értelemszerűen nagyobb az áremfelvételük, hamarabb leszívják az akkut.

2016. nov. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Na ezt is jó tudni, köszönöm! :)
2016. nov. 3. 12:20
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a Lenovokat tudom ajánlani. Van olyan öt éves notebookom, amelyik most is kifogástalanul működik (IBM Thinkpad) csak éppen 2 GB benne a memória, csak netre tudom használni.
2016. nov. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 nemma ***** válasza:
Hát, hogy az L2-es 2 vagy 3 MB az oly mindegy...Akkor vennéd észre igazán,ha megvolna az L3-as gyorsítótár is...
2016. nov. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!