Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop vásárlásban szeretnék...

Laptop vásárlásban szeretnék segítséget kérni. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Elsősorban egyszerűbb 3D modellezésre kellene, (AutoCad, SolidEdge) nem túl bonyolult dolgok tervezéséhez. Másodsorban pedig általános felhasználásra egyetem mellet (net, szövegszerkesztő szoftverek, multimédia).

200.000 Forint alatti gépek érdekelnének, nézegettem már Lenovokat, Acereket, de szerettem volna kikérni hozzáértőbb véleményét is :)



2015. nov. 21. 17:06
 1/10 BM-Striker ***** válasza:

H nem kell komoly dologokra, akkoe kb bármilyen jó minőságű gép megfelel.


Ez pl tökéltesen jó lenne ilyen célra:

[link]

2015. nov. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem kevés kicsit az a 4gb ram?
2015. nov. 21. 17:50
 3/10 anonim ***** válasza:

3D modelezzésre 4 GB RAM?


Ez olyan mint hathengeres szívó benzin motornak a 30 literes bezintartály.


3D modelezzésre nem fogsz találni 200k alatt laptopot.


Modellhez illene egy i7-es proci és 8 GB RAM minimum

2015. nov. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezért írtam, hogy nem különösebb bonyolult dolgok modellezéséhez kell. Megtanulni használni a programokat. Elfutni elfut a mostani dual core 2,53 intellel meg 4gb rammal is, de azért jobban örülnék, ha kicsit gördülékenyebben mennének a dolgok. Erre a szintre azért nem hiszem, hogy nem lehetne találni 200k alattit.
2015. nov. 21. 18:25
 5/10 anonim ***** válasza:
3., olvasd már el a kérdést, mielőtt baromságokat írsz. Igen, 3D CAD-hez minél jobb és minél több legyen mindenből, de amire a kérdezőnek kell, bőven jó az a gép is, amit az első linkelt. Tudom, mert én és sok társam is hasonló, sőt akár jóval gyengébb gépeket használtunk egyetemen. Most egy hasonló tudású Acerem van, IPARBAN, rendes gépész tervezői munkára használom lassan egy éve, és az egyedül a 4 giga RAM kezd néha kevés lenni, de az meg cserélhető/bővíthető, ha már nagyon zavarni fog, bővítem.
2015. nov. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi

Akkor egy 8gb ram, i5 meg valami dedikált videokártya már elég lesz nekem? Ilyesmiket láttam ebben az árkategóriában.

2015. nov. 22. 15:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, úgy jó lesz. Ha lehet, akkor nVidia kártya legyen benne, de AMD se gond.
2015. nov. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
igen jó lesz
2015. nov. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

[link]

Innen neztem a ket 170ezres illetve a 199ezres modellt. Megeri a pluszt a 16giga ram es a 4gigas videokartya? Melyiket ajanlanatok?

2015. nov. 23. 14:29
 10/10 BM-Striker ***** válasza:

#9

Egyiket se. Lenovo Z50 egy szar konsttukció.

Akkor inkább Asus K555 vagy K501.

2015. nov. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!