Megéri megvenni egy xbox one-t? Többi lent mert elég bonyolult.

Figyelt kérdés
Én egy xbox one-t szeretnék venni. Van is annyi pénzem, pontosabban pont annyim van. :/ Nem szeretném a ballagásomra kapott összes pénzt elkölteni. Hosszasan gondolkoztam, hogy hogy jöhetnék ki a legolcsóbban. És MOST KÖVETKEZIK A LÉNYEG. Én hallottam egy olyanról, hogy ha van egy korábbi játékkonzolod akkor beszámítják azt. Na most nekem nincsen sajnos korábbi konzolom. Egy xbox one olyan 130-140k körül van. DE ha én vennék jófogáson 20-30k-ért használt xbox 360-t pár játékkal akkor azt kb. mennyiért számítanák be? És hogy nekem megéri-e ez? Ha 60-80k-ért meg tudnám venni vadonatújan vagy felújítva pl. :576 kb-ba annak örülnék, mert jófogáson használtan kerül ennyibe.

2016. nov. 15. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Már újonnan is kapsz 80 körül, gears of war-ral 87k:

[link]

[link]

Szerintem ebből a jófogásos megoldásból nem jönnél ki jól. Esetleg spórolnál rajta 1-2 ezer forintot, ha szerencséd van és nem hibás 360-at adtak el (ami előfordulhat, ha nagyon olcsót keresel).

ps4 meg már van 60 ezerért is használtan a konzolvilágban, de gondolom csak xb-t akarsaz venni.

2016. nov. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A beszámítás úgy van kitalálva, hogy ne érje meg ilyet csinálni. Ha van egy régi géped ami nem kell akkor oké, olcsóbb lesz egy kicsit, de külön venni egy gépet azért (ami ráadásul 360 ami ma már nem sokat ér), hogy megpróbáld beszámíttatni nem éri meg. Ráadásul a bolt fenntartja a jogot, hogy ha nem olyan állapotú akkor ne vegye be. Egy netről, ismeretlentől vett gép tiszta lutri. Lehet ajtókitámasztó volt vagy a háziállat belepisilt (tapasztalat ne is kérdezd).


Az első ember által linkelt boltot nem ismerem én ott nem nagyon vennék gépet. Nem akarok reklámot csinálni senkinek, de ennek a boltnak az árai alapján tájékozódj [link]


Kicsit részletesebben kibontom mire gondolok, a linken találsz példát. Ezek mind új gépek, használtat is lehet kapni sok helyen - üzletekben is - nyilván olcsóbban, de az újak árai alapján eldöntheted megéri-e. Jó tudni hogy az új gépekre 2 év teljes körű háztól házig garancia van a Microsofttól, míg a használtakra csak pár hónapot ad a bolt és neked kell bevinned. Tehát emiatt hacsak nagyon nem vagy megszorulva nem éri meg használtat venni csak ha tényleg nagy különbség van. Tehát 10 vagy akár 20e forint különbözet nem biztos, hogy megéri használtba.


Xbox Oneból két fajta van. A régi alapgép, nincs mellékes neve, de kövérnek (Fat) szokták csúfolni és az új az S (slim - vékony).


A Fatból 4 fő fajta van


Refurbished: ezek gyári felújított gépek, 1 év garival, teljesen olyan mint az új (eredetileg általában szépséghibás cserélt burkolatúak amit visszaküldtek kibontás után). Ezek mind 500Gbosak. 70.000Ft a reális ára ennek magában újonnan.


500GBos merevlemezes. Ajándék játéktól függően 80-90-100e Ft szokott lenni.


1000GBos (1TB) merevlemezes. Ajándék játéktól függően 100-117e forint szokott lenni.


1TBos Elite kontrollerrel: ehhez van egy drága speciális kontroller ami újonan magában 45ezer forintot ér és kicsit gyorsabb a merevlemeze. 117e körül megy mostanában. Hacsak nem akarsz profi szinten multit játszani akkor nem érdemes megvenni.


Az alapgép fekete színű és egy kontroller van hozzá, van sok más színben is és adhatnak hozzá játékokat. nyilván ezek megemelik az árát. Kinectet (kamera) ne vegyél nincs hozzá játék.


A Slimből két fajta van (ugyanúgy lehet más játékkal és festéssel). A Slim sokkal kisebb mint a régi és egy nagyon picit erősebb (minden játék ugyanúgy fut a régin is). Vannak boltok ahol ugyanannyiért adnak hozzá még egy kontrollert (pl a linken)! Ha ilyet veszel mindenképp ilyen helyen vegyél mert egy új joy amit el is adhatsz ha nem kell 15-20e forint!!!


500GB: 100e forint egy játékkal


1TB: 117e forint egy játékkal


Azt gondold még végig ha veszel egy gépet, hogy milyen játék van mellé ugyanis ha kell akkor megspóroltál egy játék árát ha pedig nem akkor eladhatod. Emiatt érdemes tudni, hogy sokat csak az új játékok érnek. Tehát a Fat gépekhez adott játékok ma már gyakorlatilag semmit sem érnek mert régiek! Amiket el tudsz adni 15 ezer forintért az a Fifa17, Battlefield1 és a Gears of War 4 tehát ami a Slimekhez van. Ott láthatod például, hogy egy Quantum Breakes fat gép is 100e amiből a játék jó ha 4-5 ezer forintot ér és a slim fifa 17 is 100e amiből ha eladod a játékot és a joyt 15-15ért mondjuk akkor 70be volt neked a vadonatúj slim!!!


Tehát összegezve először is azt gondold végig mennyiből szeretnél vásárolni. Az 500Gbos gépre kb 7 játék fér rá, ha ez neked elég akkor keresd ki azt a csomagot amelyikkel a legjobba jól jársz.


Szerény véleményem szerint üzletileg a mai nappal bezárólag, ha nincs géped amit beszámíttathatnál akkor egy olyan Slimmel jársz legjobban (akár megtartod a játékot vagy a joyt akár nem) amihez egy új játék van és egy ajándék kontroller.


Tehát a Gears of War 4, Battlefield 1, Fifa 17 csomagokból vagy 100 ezerért az 500Gbos, vagy pedig 117 ezerért az 1TBos az ajándék joyal.

2016. nov. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem hozzátenni, hogy Slimből van egy harmadik típus a 2000Gbos állvánnyal (állítva is lehet használni), de ez különleges kiadású gép és sokkal drágább mint a többi ezért őszintén szólva nem látom értelmét hacsak nem vagy nagy rajongó (például Gears of Warból van 2TBos aminek a burkolatát egyedileg marták fel és lézervágóval kezelték, hogy oylan legyen mintha egy szörny végigkarmolta volna), cserébe 140ezer...). Az Xbox Onehoz lehet saját USBs merevlemezt is csatlakoztatni ha nem lenne elég a hely a gépen esetleg.
2016. nov. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!! Ezekből most sokat tanultam.

Úgy döntöttem, mint ahogy te is mondtad, hogy a slimet választom.


És ha mondjuk egy játékot megunok vagy már nincs több hely rajta akkor azt le lehet törölni?

2016. nov. 17. 17:08
 5/6 anonim ***** válasza:

A játékokat bármikor letörölheted és visszamásolhatod. Ha lemezes játékod van be kell tenni a lemezt és közben a netről letölti a frissítéseket (ezek sok GBosak is lehetnek szóval ha lassú a neted akkor ez akadályozhat a játékban). A netről letöltött játékokat akármikor újra letöltheted (a gépekhez adott játékok általában letöltősek! persze a kód eladható ha nem írtad be).


Ha van interneted vezetékes vagy vezeték nélküli akkor a gép automatikusan az össze játékod összes mentését elmenti az internetre is. Vagyis akármit letörölsz vagy akár megsemmisül a gép, a netről újra le tudod tölteni. Emiatt ha nincs hely a gépen (mint említettem USB merevlemezt is használhatsz hozzá ha nagyon kell a hely) nyugodtan törölhetsz bármit, csak addig tart visszatenni amíg felmásolja a lemezről vagy le nem töltöd. Az összes beállításod megmarad.

2016. nov. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszönöm a válaszokat!!:))
2016. dec. 4. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!