Lehet baja a TV-nek, ha összekötöm a számítógéppel? Régebbi fajta Samsung plazma TVről van szó. Ugy 6-7 éves. Játékra, és böngészésre használnám.

Figyelt kérdés

#Televízió-Tv-Gép-számítógép
2016. nov. 29. 11:08
 1/6 Szirty ***** válasza:
0%

Lehet ha a TV és a számítógép GND-je (ház) között jelentős fesz különbség van.


Főleg ha úgy dugdosod őket össze hogy egyik vagy mindkettő be van kapcsolva.

2016. nov. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A szamitogep tavol van a tvtol. Nem kozvetlen mellette
2016. nov. 29. 11:14
 3/6 acelsziv ***** válasza:

2: szóval egyáltalán nem értesz hozzá.

Kihúzod a konnektorból mindkettőt és úgy kötöd össze. Onnantól nem lesz baja.

Bár a nagyobb rizikót anno a CRT tévék jelentették. Akkoriban sok GPU füstölt el gyászosan.

2016. nov. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szirty ***** válasza:
0%

Teljesen mindegy milyen távol van a kettő egymástól. Nem is értem ezt miért írtad.


Nem csak a CRT jelent veszélyt, hanem az is ha a TV koaxon kapja a jelet a szolgáltatótól.

Nálam is sok gondot okozott, stabil 120V AC volt mérhető a koax árnyékolása és a föld között. Szépen szikrázott is dugdosás közben (no meg rázott ha nem vigyáztam).


Egy ilyen is tud meglepetést okozni a TV bemeneti áramköreinek, de a PC-nek is...

2016. nov. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
HDMI csatlakozot hasznalok
2016. nov. 29. 13:23
 6/6 Zzzoli ***** válasza:

A plazmák nem szerették ha sokáig ugyanaz a tartalom volt a képernyőn, beleégett mint a régi crt be. Azért is volt a plazmákon mindenféle képernyőtörlő védő effekt.

Nyilván nem rögtön ég bele. Nekem is volt egy LG plazma régebben, gépeztem rajta párszor, nem lett baja.

2016. nov. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!