Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Klasszikus GITÁR! érdemes...

Klasszikus GITÁR! érdemes venni 60-115ezer ft kategóriában? Muziker webáruházban, Lag, Cort, Takamine, ibanez, (Valencia) van, ezekből nézegetek. De más tanácsokat is szívesen meghallgatok. Pár konkrétum :

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

köszönöm előre is a véleményeket!



2016. dec. 16. 06:24
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
kérnék szépen tapasztalaton alapuló véleményeket hozzá értőktől,köszönöm.
2016. dec. 16. 09:45
 2/16 Mojjo ***** válasza:

Kedves kérdező!



60-115 ezer közötti kategóriában igen-igen jó klasszikus gitárokat kapsz. Ragaszkodsz az elektronikához? Mert ha nem, akkor felejtsd el az ibanez, takamine, cort stb márkákat és vegyél egy valódi, spanyol klasszikus gitárt, nem egy japán/kínai gyártól, hanem spanyol manufaktúrából.


Az általad linkelt hangszerek, bár elmennek, de ha szereted és tiszteled a klasszikus gitárt, jóval jobbakat tudok mutatni - ahol valódi intarzia a hanglyuk körüli díszítés, nem gagyi festés, ahol csontból van a húrláb, nem műanyagból, ahol a merevítésekre minden hangszernél egyedileg figyelnek stb stb..


Pár példa, mire gondolok:

[link]

(Ennek egy nagytestvérét használom én, nagy-nagy megelégedéssel. A bubinga furának tűnhet, mint klasszikus gitár alapanyag, de egy átlagos rétegelt mahagóninál véleményem szerint árnyaltabb, gazdagabb, és talán egy hajszállal fényesebb hangot ad.)


Aztán:

[link]


vagy éppen:

[link]

és

[link]


A Camps klasszikus gitárok brutálisan jók. Komolyan, menj el, fogj egyet kézbe, nem hiszem, hogy nélküle mész haza :)


Esetleg még:

[link]


Szerintem menj el ezekbe a boltokba, próbáld ki ezeket a hangszereket, hallgasd meg őket a saját füleddel. Ezek a boltok dedikáltan foglalkoznak klasszikus gitárokkal, igazi, spanyol hangszerekkel. Utána érdemes elmenni egy tucathangszerboltba, és megpengetni a takamine, cort, ibanez stb nylonosokat is, garantálom, hogy döbbenetes lesz a különbség. Ég és föld... Szóval hallgass a saját füledre ;)

2016. dec. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
nemsokára lesz időm átböngészni a válaszokat,szerencsére nem vagyok kezdő,csak még nem volt nylon húros gitárom és ezért kérdeztem véleményt.
2016. dec. 16. 11:32
 4/16 A kérdező kommentje:
mert eddíg az elektromos korszakomhoz volt egy bc rich trace wearbastom, és egy ashton elektroakusztikus gitárom . de vonz a nylon húros stílus is. nagyon szépen köszönöm a lelkes válaszokat! látszik,hogy ön ennek nagy híve :) a napokban jelentkezni fogok kérdésekkel szerintem .
2016. dec. 16. 11:43
 5/16 Mojjo ***** válasza:
Igen, valóban nagy tisztelője vagyok a klasszikus gitároknak. De valójában a zenének, úgy, ahogy van, minden - igényes - formában. És persze nagyon szívesen válaszolok, ha tudok :)
2016. dec. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Waff ***** válasza:

Kitiltani nem kell, azért annyira ne legyünk liberálisok, hogy akinek nem tetszik a véleménye azt egyböl elhallgattatjuk, töröljük, kitiltjuk...még ha valaki égbe kiáltó baromságokat is írt, mint az fentebb láthatjuk ugyebár a kedves "38℅"-os fóruntársunk esetében. Hülyeségeket írni is joga van mindenkinek :) Szóval senki se vegye komolyan ezt a 38-ast, viszont egy jót nevetni lehet rajta...már ezért is megérte :)


Tisztelt kérdező, a 100 ezer feletti kategóriában már nehéz mellényúlni klasszikus gitárral, ebben a mezőnyben jókat hallottam/olvastam az Alhambra és a Höfner (ez utóbbit próbálgattam is) klasszikus gitárokról.

Én is szeretem a nylon húrok puha, lágyabb hangját...

Talán többet is pengetem a klasszikusomat, mint a fémhúrost.

2016. dec. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Waff ***** válasza:
60%
Hmm...közben törölve lettek a válaszok... :) azért ez a gyk is megérne néhány litániát......
2016. dec. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Ez most ilyen karácsonyi reklám akar lenni? :D
2016. dec. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
Meg mit jelent a wearbast?:D
2016. dec. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Mojjo ***** válasza:
@9: te hol látsz ilyet?
2016. dec. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!