Voodoo77 kérdése:

Van egy philips tv és egy orion házimozim összekötöttem hdmi-vel hogy tudom a tv hangját a házimozin hallgatni?

Figyelt kérdés
2016. dec. 22. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:
A hazimozin kivalasztod a hdmi bemenetet
2016. dec. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már mindent próbáltam és sajnos semmi
2016. dec. 22. 14:22
 3/4 A kérdező kommentje:
A tv philips smart 3d 6000 seria a házimozi orion ht 900
2016. dec. 22. 14:25
 4/4 belapus ***** válasza:

A 6000 series Smart LED TV útmutatója szerint:

"HDMI ARC

A TV minden HDMI csatlakozója el van látva HDMI ARC

(audio visszirányú) csatornával. Ha a készülék, jellemzően házimozi-rendszer (HTS), is rendelkezik HDMI ARC-csatlakozással, csatlakoztathatja a TV bármely HDMI csatlakozójához. A HDMI ARC-csatlakozás használata esetén nincs szükség a TV-készülék képéhez tartozó hangot a házimozi-rendszerhez továbbító külön audiokábelre. A HDMI ARC-csatlakozás mindkét jelet átviszi.

A házimozi-rendszer csatlakoztatásához a TV bármely HDMI

csatlakozóját használhatja, de az ARC egyszerre csak 1

készülék/csatlakozás számára áll rendelkezésre.

Ha ki szeretné kapcsolni az ARC funkciót a HDMI

csatlakozókon, nyomja meg a [ ház - itt az útmutatóban egy ikon látható, csak én leírom, melyik az ] gombot, válassza a [ fogaskerék ] Beállítás lehetőséget, majd nyomja meg az OK gombot.

Válassza a TV-beállítások > Hang > Speciális > HDMI ARC

beállítást....

...Az Optikai audiokimenet kiváló minőségű audiocsatlakozás. Az

optikai csatlakozás képes 5.1 csatornás audioátvitelre. Ha

audioeszköze (általában házimozi-rendszer) nem rendelkezik

HDMI ARC-csatlakozással, akkor ezt a hangkábelt

csatlakoztathatja a házimozi-rendszer Optikai audiobemenet csatlakozójához. Az audiokábel a TV hangját továbbítja a házimozi-rendszernek."

2016. dec. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!